En Acı Gün

Atatürk Havalimanı’nda yaÅŸanan terör saldırısında hayatını kaybeden Özbek asıllı vatandaÅŸlar son yolculuÄŸuna uÄŸurlandı. Dört evladını birden topraÄŸa veren acılı baba Abdül Mumin Amiri ayakta durmakta güçlük çekti.

FotoÄŸraf:Ä°HA

Hayatını kaybedenlerden 24 yaşındaki Habibullah Sefer’den geriye ise mezuniyetinde çekilen görüntüler kaldı.
Atatürk Havalimanı’nda yaÅŸanan terör saldırısında hayatını kaybeden Özbek asıllı vatandaÅŸlar, Zeytinburnu Emine Ä°nanç Camii’nde son yolculuÄŸuna uÄŸurlandı. Törene, Zeytinburnu Belediye BaÅŸkanı Murat Aydın, saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları ve çok sayıda vatandaÅŸ katıldı. Ayrıca cenazeye CHP’nin çelenk gönderdiÄŸi görüldü. Saldırıda hayatını kaybeden 24 yaşındaki Habibullah Sefer ve dört kardeÅŸ Kemire Amiri, Meryem Amiri, Zehra Amiri ile 9 yaşındaki Hüda Amiri için öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından cenazeye katılanlardan helallik istendi. 4 evladını birden kaybetmenin acısını yaÅŸayan baba Abdül Mumin Amiri’nin ayakta durmakta güçlük çektiÄŸi görüldü.

Cenaze töreni bittikten sonra bir vatandaÅŸ, tabutunda Türk bayrağı örtülü Habibullah Sefer’in tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Tabuta sarılan vatandaÅŸ ‘Teröre lanet olsun’ diye bağırırken, cenaze sahipleri vatandaşı ‘Sen bizden deÄŸilsin’ diyerek uzaklaÅŸtırdı. 4 kardeÅŸin cenazeleri defnedilmek üzere Cebeci Mezarlığı’na götürülürken, Habibullah Sefer’in cenazesi Habibler Mezarlığı’nda defnedildi.

“BEN ONLARA İNSAN DİYEMİYORUM”
Saldırıda hayatını kaybeden Habibullah Sefer’in halası Özbek asıllı Jamila Öztürk, “Arkadaşı Türkiye’ye ziyarete geliyordu. O da havalimanına arkadaşını almaya gitti. Onu almaya giderken maalesef bu olay başına geldi. BaÅŸka bir yeÄŸenimle beraber arkadaÅŸlarını almaya gidiyorlar, o yeÄŸenim arabada otoparkta kalıyor, Habibullah da içeri giriyor. O sıra patlama gerçekleÅŸiyor. Terörü sadece lanetliyorum. Lanetlemekten baÅŸka bir ÅŸey diyemeyiz. Terörün milleti, ırkı, hiçbir ÅŸeyi yok. Ben onlara insan diyemiyorum. YeÄŸenim 24 yaşındaydı, hayali uluslararası çalışmaktı. Allah onu güzel bir mertebeye layık gördü demek ki erkenden yanına aldı” ÅŸeklinde konuÅŸtu.

Ä°HA

atatürk havalimanıözbek baba
Comments (0)
Add Comment