Fenerbahçe Seçimlerini Salgın Nedeniyle Erteledi

Fenerbahçe Spor Kulübü, Covid19 salgını nedeniyle hükümet tarafından alınan idari kararlar çerçevesinde Divan Kurulu BaÅŸkanlığı seçiminin Nisan 2022’ye ertelendiÄŸini açıkladı.

Fenerbahçe Kulübünde olağan yüksek divan kurulu toplantısı, 24 Nisan Cumartesi günü seçimsiz yapılacak.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, bu dönemde yapılması gereken divan kurulu başkanlık seçiminin ise yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle gelecek yıl gerçekleştirileceği kaydedildi.

Toplantının 24 Nisan Cumartesi günü 10.30-13.30 saatleri arasında çevrim içi gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, tüzüğün 47 (2) maddesi uyarınca Nisan 2021 döneminde divan kurulu başkanlığı seçimlerinin de yapılması gerektiği hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:

“Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle devletimizin aldığı idari kararlar çerçevesinde, dernek toplantı ve etkinlikleri yüksek risk grubunda olan Ä°stanbul ilinde azami kiÅŸi sayısı 300’ü geçmemek üzere sınırlı sayıda kiÅŸinin katılımı ile fiziken gerçekleÅŸtirilebilmektedir. Söz konusu idari kararların yanı sıra kulübümüzce bu konuda ilgili kurum ve yetkililerle görüşmeler de gerçekleÅŸtirilmiÅŸtir. Yapılan görüşmeler ve mevcut idari kararlar neticesinde; derneÄŸimiz toplantısına katılabilecek kiÅŸi sayısı da göz önünde bulundurularak divan kurulu baÅŸkanlığı seçimini ertelemiÅŸ bulunmaktayız. Yine yetkililerle yapılan görüşmelerde önümüzdeki yılın da pandemi gölgesinde geçeceÄŸi anlaşıldığından, ÅŸu aÅŸamada seçimimizi, koÅŸulların elveriÅŸli ve uygun olacağı öngörülen Nisan 2022 döneminde gerçekleÅŸecek divan kurulu toplantısında yapma kararı almış bulunmaktayız.”

Toplantının fiziken yapılabilmesi adına olumlu gelişmelerin yaşanması halinde ilan edilen tarih konusunda tekrar değerlendirme yapılabileceği de aktarıldı.