Ä°mamoÄŸlu’ndan Metro Açıklaması

Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattının Mecidiyeköy istasyonu 7 Nisan’da bakım onarım çalışmaları nedeniyle iÅŸletmeye kapatıldı.

YoÄŸun olarak kullanılan KabataÅŸ Mecidiyeköy Mahmutbey Metrosu’nun ilk etabı olan M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattında, Mecidiyeköy istasyonu 7 Nisan’da bakım onarım çalışmaları nedeniyle iÅŸletmeye kapatıldı.

Metro İstanbul tarafından yapılan açıklamada “Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı Mecidiyeköy istasyonu, hat bakım onarım çalışmaları nedeniyle geçici bir süre işletmeye kapatılmıştır. Bu süre içerisinde seferlerimiz Mahmutbey-Nurtepe arasında normal tarife ile kesintisiz, Nurtepe-Çağlayan arasında ise 13 dakika aralıklarla mekik işletme şeklinde yapılacaktır” denildi.

“KÖTÜ BİR İŞ YAPILMIŞ”

Ä°BB BaÅŸkanı Ekrem Ä°mamoÄŸlu, Kemerburgaz’da katıldığı programın ardından konuyla ilgili sorular üzerine açıklama yaptı. Ä°mamoÄŸlu “İstanbul’un 5+5 yılı sorgulanmalı. Son beÅŸ yılı öyle tarifsiz ihmallerle dolu ki… Bir metro hattı iki ihaleyle verilir mi? Yapısını baÅŸkası, tekniÄŸini mekaniÄŸini baÅŸkası yapacak. Böyle bir ÅŸey olmaz, bu iÅŸler bütüncül iÅŸlerdir. Bir konsorsiyum olabilir; ama bütüncül, uyum ve entegre ÅŸekilde olmalıdır” dedi.

İstasyonda bir sürü teknik sorun olduğunu belirten İmamoğlu “Uzmanlarımız iki gündür inceliyor. Rapor çıktıktan sonra, sizlerle paylaşacağız. Ne yazık ki kötü bir iş yapılmıştır. Su ve drenaj, izolasyonla ilgili bir sorun taşıdığını düşünüyoruz. Ama şu anda hukuksal başvuru yapıldı. Uzmanlar orada çalışmalarını yapıyor. Sorun ortaya çıktıktan sonra paylaşırız. İstanbul, başıboş düzenden kurtulmuştur. Artık metro yapımından, yoksula yardımlara kadar aynı titizliği gösteriyoruz. Kararlıyız. Bugün İstanbul düzeldi, yarın da Türkiye düzelecek inşallah” şeklinde konuştu.