The Epoch Times Neden ‘Amerika’yı Savunuyor’

“Defending America” adlı yeni bir girişimle The Epoch Times, Amerikalılara ülkelerinin özünü hatırlatmayı amaçlıyor.

Aslında böyle bir hatırlatmaya gerek yok.

Amerika, başlangıcından beri vatandaşlarına en önemli özgürlüğü; inanç özgürlüğünü sundu. İnançları yüzünden zulüm görme korkusu olmadan dinlerini yaşayabilecekleri bir millet oldu.

Amerikalılar, temel hakları koruyarak her bireyin onurunu savundular ve birçok özgürlüğün yanı sıra konuşma, basın, toplanma , protesto ve mülkiyet haklarını garanti altına aldılar. Böylece, bireylere kendilerini geliştirmenin yolunu açtılar. Herkesin hayallerinin peşinden gitmekte özgür olduğu ortamda yaratıcı, müreffeh ve cömert birer insan oldular.

Dünyanın dört bir yanından, diğer ulusların en iyileri Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamayı tercih etti: özgürlük havasını solumak için her şeyi riske atma cesaretini gösterenler; sadece kendilerini kanıtlama şansı arayan yetenekli kişiler; ailelerine güvenli ve zengin bir yaşam vermek isteyenler.

Böylece Birleşik Devletler bir göçmen ulusu oldu. Bilimsel ve teknolojik ilerlemenin, eğitimde mükemmelliğin ve yaşam standartlarının istikrarlı bir şekilde yükseldiği ülke oldu.

Birleşik Devletler özgürlüğü savunmak için dünya çapında savaşlar verdi ve barış zamanlarında dünya çapında özgürlük ve refahı teşvik etmek için kurumlar kurdu.

Ancak, Amerika’nın mükemmelliği bugün tartışmalı bir hale geldi ve Amerika bir kriz döneminden geçiyor.

Seçimin dürüstlüğüne ilişkin endişeler, en son cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında şüphe uyandırdı.

“Adalet”in yerini alan “eşitlik” talepleri, sosyalizme doğru genel bir dönüşün parçasıdır.

Feshetme kültürü, sosyal ilerlemenin çizgisine uymayanları sansürlemeye ve susturmaya çalışır ve toplumun her yeri – okullar, kurumlar ve farklı düzeylerdeki yönetimler – otoriter yöntemler için yeni bir uygulama alanı haline gelir.

Yakın geçmişte ABD’de sorgusuz sualsiz askeri hakimiyeti vardı, ama bu artık ortadan kalktı.

Özellikle komünist Çin’in öncelikli hedefi, Amerika Birleşik Devletleri’ni Batı Pasifik’ten çıkarmaktır. Daha genel bir ifade ile, Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyanın süper gücü konumundan düşürmeye çalışmaktır.

Çin ABD’ye karşı kapsamlı bir kampanya yürütmektedir. ABD’nin fikri varlıklarını ve askeri sırlarını çalmak için siber ve geleneksel casusluğu kullanmaktadır. Amerikan kurumlarının içine sızıp, alt üst ederek onları Çin’in çıkarlarına hizmet etmeye yöneltmeye çalışmaktadır.

Aynı zamanda, sahne arkasından sosyalizmi teşvik ederek Amerika’nın siyasi kültürünü değiştirmeyi amaçlamaktadır.

Çin Komünist Partisi (ÇKP), Çin halkı üzerinde eşi görülmemiş düzeyde bir kontrol uyguluyor. Sosyal kredi sistemi aracılığıyla günlük hayattaki her detayda ÇKP’nin taleplerinin karşılanmasını sağlıyor, herkesi izlemek için kameralar ve görsel tanıma teknolojisi kullanıyor ve insanların yalnızca ÇKP’nin onayladığı bilgilere erişebilmesi için e-postaları ve sosyal medyayı sansürlüyor.  Şimdi ise sistemini tüm dünyaya ihraç etmeye çalışıyor. Amerika’nın özgürlük vaadini, komünizm ve sosyal kontrol ile yıkmaya çalışıyor.

ABD için bu kriz döneminde paniğe gerek yok. Amerikalıların bu tehditleri hem içeriden hem de dışarıdan yenmeleri için en çok ihtiyaç duyacakları şey: milletlerinin neden büyük olduğunu unutmamaladır. Amerika Birleşik Devletleri’nin temelinde yatan iyiliğini anlamaları ve hissetmeleri gerekiyor.

The Epoch Times bu görev için çok uygundur. Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan olumsuz eğilimler çoğu zaman, basılı ve sosyal medyada beğeni toplayan hikayeler ile körükleniyor. Bu anlatılar çoğu zaman, görüntülerin yanlış anlaşıldığı yapay bir gerçeklik ortaya koymaktadır.

The Epoch Times’ın sloganı Hakikat ve Gelenek’tir. Gündemden bağımsız haberler vermeye çalışır. Şirket veya parti çıkarlarından bağımsız olarak The Epoch Times, okuyucularına gerçekleri sunmaya çalışır. Amerikalılara ABD ilkeleri ve tarihi hakkında gerçek bilgiler verilirse, mevcut durumlarını nasıl değerlendireceklerini anlayacaklardır.

The Epoch Times aynı zamanda dünyanın büyük medeniyetlerinin geleneklerindeki bilgeliğin ve güzelliğin de farkındadır. Geleneğe saygı duyan The Epoch Times, sosyalizm ve komünizmin devrimci doktrinlerini eleştirirken ve reddederken de sağlam temellere dayanmaktadır. Örneğin Amerikalılar, The Epoch Times’ın kurucularının bilgeliğini anlamaya çalışırlarsa, günümüzün karmaşası karşısında bilgece bir seçenek bulacaklardır.

“Defending America” ile birlikte The Epoch Times, etkinlikleri, özel yayınları, belgeselleri, bulmacaları ve yarışmaları kullanarak etkileşimde bulunmakta ve bilgilendirmektedir. 

Amerikalılara uluslarının vaadini hatırlatarak, ülkelerini tekrar sağlam bir yola sokmak için ihtiyaç duydukları güveni vermeye yardımcı olmaktadır.

Amerikalıların programları ve yayınları hakkındaki haberleri arkadaşlarına ve ailelerine yayarak bu çabaya katılmalarını umut etmektedir.

Defending America ile ilgili etkinlikler ve faaliyetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayın.

Yazan: The Epoch Times Yayın Kurulu 
Çeviren: Hatice Atmaca, Epoch Times Türkiye  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.