En çok onun müziğini seviyorum çünkü…

       

ECE YİĞİT Şebnem Ferah'ı takip ettiğini söylüyor.

 

ECE YİĞİT: Şebnem Ferah aklıma ilk gelen ve cidden sevdiğim biri. Söz ve müzik bir bütün halinde onda. Tek bir parçası bile kötü değil. Cidden iyi. O yüzden seviyorum. Duruşu da çok ayrı geliyor bana. Kesinlikle Türk rock veya alternatif müzik dahilinde değerlendirirsek, 90’lardan günümüze gayet başarılı bir şekilde geldiğini düşünüyorum.….Şarkılarında gerçekler ve huzur var. Her ana uyar onun müziği. En son Bostancı’da senfonik orkestrayla verdiği konsere gitmiştim….Kliplerini de beğeniyorum, ancak ben kliplerde canlı performans kaydı görmeyi seviyorum. Hikayeli klipler bir süre sonra etkisini yitiriyor bence. Şebnem Ferah’ın performansı hep iyi ayrıca. Grup üyeleriyle de tam bir uyum içerisinde. 

AHMET AKINBAY'IN favorileri ise Erkan Oğur ve Yavuz Çetin

 

AHMET AKINBAY: Erkan Oğuru çok seviyorum. O, kalıpları aşmış bir deha adeta…. perdesiz  gitarla hayat seromonisini yaratan bir muzik dehası. Günümüz Türkiyesinde Erkan Oğur gibi birini bulamayız, nedeni ise cok açık: kendi kültüründen asla kopmamıs olmasıdır. Batı kulturuyle sentezi ile, size rakı masasında blues muzik dinletebilir. Ayrıca Yavuz Çetini de severim. O da kendisini aşmış bi adamdı. Sisteme uymadığı ve sistemi bozduğu için sistem onu imha etti adeta. Sizi alıp götürür, götürdüğü yerde bırakır. Götürdüğü yerler, insanların insan olarak yaşadığı yerlerdir. Bana bunları hissettiriyorlar 

SELİM KÖROĞLU Cem Adrian'dan çok etkileniyor

 

SELİM KÖROĞLU: Cem Adrian’ı seviyorum, çünkü şarkıları çok başka dünyalardan gibi geliyor bana. İçinde aşk ve huzur var. Ama aşk sadece bilinen aşk gibi degil. Rüya var sanki…Onunla ilgili çok şey söylenmez. O sadece sihirli. Sesi doğaüstü gibi ve bu beni çok etkiliyor. 

MUSTAFA ERCAN Livanelinin toplumsal yaklaşımını beğeniyor

 

MUSTAFA ERCAN: Zülfü Livaneli’yi çok seviyorum. Yaptığı besteler, seslendirdikleri ve müzikleri hoşuma gidiyor. Bana toplumsal geliyor çalışmaları…Livaneli çok komplike bir sanatçı, aynı zamanda bir yazar….. kimliği ile kaleme aldığı eserleri ile, müziği ile, bir çok şeyi harmanlayarak hedef kitlesine ulaşabiliyor. 

ANIL AYATA Ayla Dikmenin kendisini çok etkilediğini söylüyor.

 

ANIL AYATA: Ayla Dikmen’i seviyorum… seviyorum çünkü onun şarkılarında hep birini buluyorum. Duygularımın bilendiği kişiyi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.