“Evinizde Yapmak İstediğiniz Değişikliklerden Birisi Nedir?

Dünyanın dörtbir yanında bulunan Epochtimes muhabirleri farklı milletlerden insanlara sordu. Verilen cevaplar bizlere çeşitli ülkelerdeki sosyal durumlar, bakış açıları ve kaygılar anlamında çeşitli ipuçları veriyor. İşte verilen cevaplara birkaç örnek…

Abel Thomas Simwaba, 81, Emekli

Mahango Köyü, Tanzanya/Abel Thomas Simwaba, 81, Emekli

Ben artık yaşlı ve güçsüz bir adam olduğum için, ve artık tarlada da çalışamadığım için sağlığım açısından bana sağlıklı süt verebilecek bir ineğim olsun istiyorum. Aynı zamandabu şekilde para da kazanabilirim çünkü süt burada çok pahalı.

Jessica_Jonlia USA

Beachwood, OH, ABD/Jessica Jonlia, 23, Güzellik Uzmanı
Daha iyi, daha donanımlı cihazlar olmasını istiyorum. Beni çok daha fazla motive ediyor ve kendimi çok daha rahat hissetmemi sağlıyorlar.

 

Tracey Hildreth, 42, Müşteri Hizmetleri Sorumlusu

 

Dunedin, Yeni Zelanda/Tracey Hildreth,
Bir ısı pompası takmak istiyorum. Bunun en öncelikli sebebi, kışın geliyor olması. Büyük bir evimiz var ve sabahları en öncelikli ihtiyacımız ısınmak oluyor. İşten eve geldiğimiz zamanlar için de aynı şey geçerli.

Marcia Ferreira de Souza

São Paulo, Brezilya/Marcia Ferreira de Souza
Ah Tanrım! Evimde yapmak istediğim birçok yenilik var. Henüz 7 yaşında olan kızımın kendisine ait bir odası yok. İlk işim öncelikle ona kendi odasını yapmak olur.

 

Kim Davidson, 44, Bilişim Sektörü Çalışanı

Gold Coast, Avustralya/Kim Davidson, 44, Bilişim Sektörü Çalışanı

Sanırım bir bahçe yapmak istiyorum, bilirsiniz işte, meyveler ve sebzeler. Sadece basit ve pratik bir bahçeden bahsediyorum tabii ki. Biraz daha fazla çiçek istiyorum. Bugün balkabağı ekmek hakkında düşünüyordum. Onları komşularımla paylaşabilirim, sadece kendim için istemiyorum. Çeşitli şifalı otlar da olabilir.

39, Abel Thomas Simwaba, Makinist

 

Ikara Akoko, Nijerya/39, Abel Thomas Simwaba, Makinist

Çocuklarımın en iyi şekilde eğitim görmelerini istiyorum. Bu sadece temel ilkokul eğitimi anlamında değil, kolej ve üniversiteye de gitmelerini istiyorum. Ayrıca insanları çok sevmelerini de istiyorum. Çevrelerindeki insanlarla çok iyi ilişkiler kurmalarını istiyorum çünkü insanların sevgiye ihtiyaçları var.

 

María Lopez, 58, Evkadını

Kanarya Adaları, İspanya/María Lopez, 58, Evkadını

Son birkaç aydır bu konuyu düşünüyordum. Aslında ev içerisindeki birkaç bölümü değiştirmek istiyorum. Özellikle de mutfak ve banyoyu. Çünkü bu bölümler şu anda en kötü durumda olan yerler, günlük hayat içerisinde en fazla kullanılan kısımlar. Bunlar benim planım olsa da eşim ile birlikte bunu ertelemeye karar verdik. En azından ekonomik sıkıntımız geçinceye kadar. Çünkü onları yenilemek için kafamda planladığım şeyler neredeyse onları tamamen yeni baştan yapmak gibi birşey olacak. Biraz pahalıya patlayacak. Dolayısıyla en son kararı vermeden önce birkaç ay bekleyeceğiz.

İngilice metin: http://www.theepochtimes.com/n2/content/view/31081/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.