İzlemekten en çok zevk aldığınız film hangisi olmuştu? Neden?

YAĞMUR KURAL -Tasarımcı

YAĞMUR KURAL: İzlemekten en keyif aldığım film Moulen Rouge olmuştu. Zaten şu an düşününce aklıma başka bir film gelmiyor. Bu filmi seviyor olmamın nedeni benim için bir anlamı olması elbette. Bu film iş hayatımda iyi bir yere gelmem konusunda az da olsa rol oynadı diye düşünüyorum. İlk tasarımımı bu film için yapmıştım. Bu filmi izlerken tutkuyu ve aşkı hissetmiştim, fakat aynı zamanda bir tercihte bulunma zorunluluğunu da. Kostümler muhteşemdi. Özellikle tango sahnesine bayılmıştım.

 

ÖMER MERKEN MSGSÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı öğrencisi. Freelance ilüstratör ve Storyboard “sanatçısı

 ÖMER MERKEN: Into the Wild ve Inglorious Basterds (2009) son zamanlarda en çok keyif aldığım iki filmdi. Into the Wild, sanırım yaşım itibariyle çok şey ifade ediyor. Ben 23 yaşındayım ve söz konusu yaşamış şahsın benim yaşlarımdayken benim düşündüklerimi ve yaşamak istediklerimi yaşamış bir insan oluşu kafamdaki sorulara alternatif cevaplar verirken, bir ayna tutuyor doğal olarak. Düzenleyici, iyileştirici etkiler yaratmıştı. Filmi, Sean Penn ve Jon Krakauer ın yer aldığı NTV deki ICONOCLASTS belgeselinden öğrenmiştim. Aslında belgesel, filmden değil kitabından bahsediyordu. İlgimi çekti ve izledim. Aslında filmden bahsetmek, [izlemek varken] tuhaf tabii ki ama bu yaşlarda izlenmesi gereken filmlerden biri olduğunu düşünüyorum. Tıpkı klasikleri okumak gibi birşey benim için.

 

LALE DUR-Danışman

 

LALE DUR: Son izlediklerim arasında ‘‘7 Pounds’’ filmini çok beğendim. Bunun sebebi de,  sorumluluk ve vicdan duygularının çok ön planda olması idi. Fakat şimdiye kadar izlediğin en iyi film nedir diye sorarsanız, ‘‘Akıl Oyunları’’ ve ‘‘6. His’’ ilk aklıma gelenler. Duygusal derinliği olan filmleri seviyorum.  Bu filmde işlenen vicdanın %10 u bile insanlarda olsaydı her şey çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Bu filmler bana bu hissi vermişti.  İnsanlar hatalarını azıcık ta olsa görebilse ne kadar da iyi olur.

 

 

ALİ ÇETİN Akdeniz Ünıversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğrencisi

ALİ ÇETİN: Ben en çok ‘’Bengamin   Button’’ filmini beğenmıstim. Film çok çekici geldi  gözüme… Yaşlı doğup genç ölmek…..Çok guzel bir filmdi . İnsanlar yaşama bir de tersten baksınlar istiyorum. Çok güzel kurgulanmıs bir film, saatin tersten calışması ile insan yaşamının aynı sekılde senaryoya yansıtılması… daha önce boyle bır senaryoyla karşılaşmamıştım. Sinemalarda boyle filmler çok nadir görülüyor. Bence başyapıt olabilecek kadar iyi bir filmdi….

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.