Noel Baba Size Yılbaşı Hediyesi Getirebilseydi..

Noel Baba’dan İstediğim Yılbaşı Hediyesi

Yılbaşı 2012‘ye  girmek üzereyiz. Herkesin yeni yıldan bir çok farklı dileği, beklentisi ve isteği mevcut. Noel baba gerçek olsaydı ne diler ve ne tür yılbaşı hediyeleri isterdiniz diye farklı kişilerin görüşlerini aldık.

Nur Urfalıoglu (Öğretmen)

Nur Urfalıoğlu  (Öğretmen): Noel Baba gerçek olsaydı; bu güne kadar gerçek karşılıklı aşkı yaşamış ancak birbirine kavuşamamış bütün aşıkların bir gecelik kavuşmalarını, bir 24 saatin onlara verilmesini, hiçbir müdahale olmadan bu zamanı paylaşmalarını isterdim. Bu paylaşımın sonunda hepsi ile konuşarak neler hissettiklerini öğrenip bir kitapta toplamak isterdim.

Ali Sayid (Opera ve Bale Gardropçusu)

Ali Sayid (Opera ve Bale Gardropçusu): Almanya’daki çocuğumu ve onun bir yaşındaki hiç görmediğim oğlunu yani torunumu doyasıya görmek sevmek isterdim. Tabi Antalya’daki kızımı ve torunumu da getirmesini isterdim… Ailemle  birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu uzun bir ömürden daha güzel bir dilek düşünemiyorum…

Süleyman Milas (İşletmeci)

Süleyman Milas (İşletmeci): Noel Baba gerçek olsaydı dünyaya dostluk, kardeşlik, barış getirmesini isterdim geyiğini yapamayacağım. “O kadar gücü olan bir kimse sadece yılbaşlarında neden çocukları sevindirmek için oyuncak dağıtsın ki” sorusunu sormak gerekir o zaman. Ben uzaktan kumandalı araba isterdim-:).

ALTAN ÇETİN (Vinç Operatörü)

Altan Çetin (Vinç Operatörü): İlk başta paradan ziyade iyi bir yaşam sağlık, mutluluk isterdim. Geçmişte “keşke” dediğim hataları düzeltebilme şansını vermesini isterdim. Görünmez olup insanların arasına karışmak, böylelikle farklı dünyaları keşfetmek, tanıdığım insanların da doğal ve gerçek hallerini öğrenmek isterdim. Ya da zihin okuma gücü isterdim. Kısacası doğa üstü güçlerim olsa fena olmazdı…

SEÇKİN YAPAR (Danışman)

Seçkin Yapar (Danışman): Bana girişimcilikle ilgili iyi bir eğitim paketi getirmesini isterdim. Cep telefonu, laptop vs. gibi maddi değeri olan bir hediye istemezdim. Daha ziyade mutluluk, sağlık, huzur gibi klasik şeyler isterdim.

ÇETİN AVCI (Erkek terzisi atölye şefi) istediği Yılbaşı hediyesini anlattı

Çetin Avcı (Erkek terzisi atölye şefi): Çocukluğumu geri isterdim. Böylelikle özlemini duyduğum babamı da geri getirmiş olurdum. Yedi yaşında çekirdek sattığım, su sattığım günler, on üç yaşında babamın açtığı, okurken yarım gün çalıştığım küçük bakkal ve çalışarak zorluklarla geçen çocukluk günlerim… Bütün zorluklarına rağmen çok özel, emek dolu günlerdi o günler. Babam da çok değerli!

Anahtar Sözcükler: Yılbaşı hediyesi, Noel Baba, 2012 Yılbaşı, Yeni Yıl

İlgili Haberler:

Milli Piyango / Loto Oynar mısınız? Büyük İkramiye Size Çıksa Ne Yaparsınız?

Noel Baba, Fakir Çocuklara Hediyeyi Motosikletle Dağıtacak

Yılbaşı Öncesi Uzakdoğu’dan Renkli Görüntüler

Dünyanın En Uzun Yılbaşı Pastasını Türk Ahçı Yaptı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.