2021’e Girerken Evde Neler Yapılabilir?

Fotoğraf; Pixabay

2020 yılı tüm dünya için zor bir yıldı. Yaşadığımız zor dönem, hepimizin birçok şeyi sorgulamasına fırsat yarattı ve ardında hem olumlu hem de olumsuz birçok deneyim bıraktı.

31 Aralık gecesi, 2021 yılına hep birlikte daha iyi bir yıl geçirmek umuduyla gireceğiz. Peki, yılbaşı gecesini evimizde nasıl geçirebiliriz? Sizler için birkaç öneri hazırladık.

Yılbaşı gecesinde; ister eşinizle, ister arkadaşlarınızla ya da ailenizle; uzaktan ya da bir arada, güvenle eğlenebilmenin pek çok farklı yolu var.

İşte yılbaşında evde yapılabilecek etkinliklerden bazıları;

Evde güzel bir yılbaşı sofrası hazırlayın;

Geçtiğimiz yıllarda, evlerimizde kalabalık aile veya arkadaş ortamlarında bir araya gelsek de, bu yıl ailemizle baş başa olacağız. Evdeki aile bireylerimizle aramızda mini bir parti düzenlemek şüphesiz samimi bir ortam yaratacaktır. Hatta, belki de hayatın hızından ve karmaşasından aynı ev içinde son zamanlarda çok zaman ayıramadığımız aile üyelerinizin, güzel bir yılbaşı sofrasında sohbet eşliğinde farklı yönlerini keşfedebilirsiniz.

Uzakta olan yakınlarınızla online görüşmeler yapın;

Diğer yandan, uzakta olan aile fertlerimizle ve bir süredir görüşemediğimiz yakın arkadaşlarmızla online görüşmeler yaparak onları da bu sıcak atmosfere davet edebiliriz. Online görüntülü görüşmeler, hepimiz için farklı bir deneyim sunmaya devam ediyor. 7’den 70’e artık birçok kişi bu şekilde iletişime adapte olmak zorunda kaldık. Eğer zorunlu olarak evlerimizde olmasaydık, belki de uzun zamandır göremediğimiz yakınlarımızla online görüşerek de olsa, bu derece yakınlaşmış olmayacaktık, bu nedenle bunun keyfini hep birlikte çıkarabilirsiniz. Bu sizin uzun zamandır yaşamadığınız bir yılbaşı gecesi yaşamanızı ve anılarınızda ise bir ilk olmasını sağlayabilir.

fotoğraf: Pexels

Anı Defteri yazabilirsiniz;

2020 yılını daha çok olumsuzluklarıyla hatırlasak da, sürekli evde kalmamız sonucunda yaşamın kıymetini daha iyi anladık. Ailelerimizle daha sık vakit geçirdik, arkadaşlarımızla sohbetlerimiz biraz daha derinleşti ve birbirimizin fark edemediğimiz özelliklerini fark ettik. O halde, yılbaşı gecesinde keyifle dolduracağınız bir anı defteri alıp bu fark ettiklerinizle birlikte keyifli anılarınızı ve gelecek hedeflerinizi yazmaya ne dersiniz? 2021 yılına yepyeni bir sayfa açın.

Monopoly, Tombala oyunları her yıl olmalı;

Yılbaşı gecesinde keyifli vakit geçirtecek, aynı zamanda tatlı sohbetler ettiren oyunlar her zaman olmazsa olmazdır. Monopoly, Tombala, Jenga, sessiz film veya çeşitli kart oyunları geceyi hem keyifli hale getirecektir, hem de bazılarımızın çocukluğundan beri geçirdiği yılbaşı gecelerini anımsatarak nostaljik bir gece geçirmenizi sağlayacaktır.

Patlamış mısır ile film keyfi;

İzlenecek milyonlarca komedi, aile, macera filmleri var. Mesela, IMDB sitesinden en iyi 250 filmden birini seçebiliriz. Film izleyerek sıcacık patlamış mısırı yerken, arada bir film hakkında yorum yapmayı da unutmayın.

TV Kanalları;

Aile boyu eğlence programlarını izleyebilir, kanal kanal gezerek piyango çekilişini heyecenla bekleyebilirsiniz. Gece yarısında ise 10’dan 0’a kadar geri sayarak 2021’e girmeyi unutmayın!

Güzel veya farklı tatlar;

Gece başlamadan kendinize ve diğer aile fertlerinize favori yemeğinizi veya farklı tatlarda hazırladığınız yiyeceklerden ikram etmeyi unutmayın! Sonrasında ailenizle sohbet eşliğinde hepsinin tadını sonuna kadar çıkartın.

Müzik listesi;

Mini bir ev ya da online parti hazırlığındaysanız, ilk yapmanız gereken şey herkesin en sevdiği şarkıları paylaşmasını istemek ve bu şarkılardan bir çalma listesi oluşturmak olmalı. Müziksiz bir yılbaşı gecesi düşünelemez öyle değil mi? Bu yılbaşında, herkesin zevkine hitap edecek bir liste oluşturmayı unutmayın!

Sohbetten iyisi yok;

Ailenizle veya arkadaşlarınızla bir bahaneyle herhangi bir yerde toplandığınızda herkesin birbirinin yüzüne bakarak birbirini anlaması ve paylaşım yapması kadar güzel bir şey yoktur. Evde kaldığımız bu özel gecede, aynı şekilde birbirinizi daha iyi anlamanın hatta yeniden tanımanın tadını çıkartın!

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.