Gizlilik Politikası

Veri Politikamız

Epoch Times Türkiye, kişisel bilgilerinizi bu gizlilik bildirimi uyarınca ve ilgili veri koruma Yönetmeliği ve yasalarına uygun olarak toplar ve işler. Bu bildirim size haklarınız ve yükümlülüklerinizle ilgili gerekli bilgileri sağlar ve kişisel verilerinizi nasıl, neden ve ne zaman topladığımızı ve işlediğimizi açıklar.

Bize e-posta yoluyla ulaşılabilir: iletisim@epochtimestr.com 

Topladığımız Bilgiler:

Epoch Times Türkiye, kişisel bilgilerinizi yasal, kanuna uygun ve sözleşmeden doğan yükümlülüklerimizi yerine getirmek ve size ürün ve hizmetlerimizi sunmak için işler. Sizden hiçbir zaman gereksiz kişisel veri toplamayacağız ve bilgilerinizi bu bildirimde önceden belirtilenler dışında hiçbir şekilde işleme koymayız.

Topladığımız kişisel veriler:

 • E-posta (yalnızca bülten hizmetimize ve çevrimiçi aboneliğe uygulanabilir)
 • IP adresi
 • tarayıcı tipi, cihaz tipi
 • işletim sistemi
 • web sitelerimizdeki kullanıcı etkinliği / davranışları ve

Bilgileri aşağıdaki şekillerde topluyoruz:

 • çevrimiçi form
 • farklı çerezler
 • diğer kaynaklar

Kişisel Verilerinizi Nasıl Kullanıyoruz (İşlemenin Yasal Temeli)

Epoch Times Türkiye, gizliliğinizi çok ciddiye alır ve yasal olarak gerekli olmadıkça verilerinizi sizin rızanız olmadan ifşa etmez veya satmaz. Verilerinizi yalnızca gerekli olduğu sürece ve bu bildirimde belirtilen amaçlar doğrultusunda saklarız. Size promosyon teklifleri ve pazarlama hizmeti sunmamızı kabul ettiğinizde, herhangi bir zamanda onayınızı geri çekmekte özgürsünüz. Kişisel verilerinizi işlemenin amaçları ve nedenleri aşağıda detaylandırılmıştır:

 • Web sitelerinin ve Uygulamaların kullanımına ilişkin bilgileri, web sitelerinin ve Uygulamaların içeriğini geliştirmek, ihtiyaçlarınız için daha uygun hale getirmek ve kullanılabilirliklerini arttırmak için toplarız.
 • ürünlerimiz (içerikler gibi) ve size özel servisler ile navigasyonunuzu daha keyifli ve kişisel hale getirmek için
 • deneyiminizi ve sosyal paylaşımınızı kolaylaştırmak için
 • Yeni ürün ve hizmetlerimizi kullanıcıların ilgisine göre analiz etmek ve geliştirmek
 • Belirli durumlarda, verilerinizi aşağıda açıklanan güvenilir üçüncü taraf hizmet ortaklarımızdan biriyle paylaşmak için sözleşmemiz gerekecek. Bu gibi durumlarda, paylaştığınız verilerin üçüncü taraflara aktarılacağını açıkça belirteceğiz. Her zaman belirli bir programa katılmayarak verilerinizi paylaşma seçeneğine sahip olacaksınız.

Haklarınız

Epoch Times Türkye’ın sizinle ilgili işlediği herhangi bir kişisel bilgiye erişme ve aşağıdaki konularda bilgi isteme hakkınız vardır: –

 • Sizinle ilgili hangi kişisel verilere sahibiz
 • İşlemin amaçları
 • İlgili kişisel veri kategorileri
 • Kişisel verilerin açıklandığı / ifşa edileceği alıcılar
 • Kişisel verilerinizi ne zamana kadar saklamayı planlıyoruz?
 • Verileri doğrudan sizden toplamadıysak, kaynakla ilgili bilgiler

Hakkınızdaki eksik veya yanlış verileri tuttuğumuza inanıyorsanız, bilgileri düzeltmemizi ve / veya doldurmamızı isteme hakkına sahipsiniz ve mümkün olan en kısa sürede güncellemek / düzeltmek için çaba göstereceğiz; bunu yapmamak için geçerli bir sebep olmadığı sürece, bu noktada bilgilendirileceksiniz.

Ayrıca, kişisel verilerinizin silinmesini talep etme veya veri koruma yasalarına uygun olarak işlemeyi kısıtlama, ayrıca bizden doğrudan pazarlamaya itiraz etme ve kullandığımız otomatik karar verme hakkında bilgi sahibi olma hakkına sahipsiniz.

Sizden yukarıdaki haklardan herhangi birini kullanma talebinde bulunursak, ilgili talepte bulunmadan önce kimliğinizi doğrulamanızı isteyebiliriz; bu, verilerinizin korunmasını ve güvende tutulmasını sağlamak içindir.

Lütfen, bu tür haklardan yararlanırsanız, bunun ürün ve hizmetlerimizi sunma yeteneğimizi etkileyebileceğini unutmayın.

Kişisel Bilgilerinizi Paylaşma ve İfşa Etme

Bu bildirimde belirtilen amaçlar dışında veya yasal bir zorunluluk olması dışında, kişisel bilgilerinizi sizin izniniz olmadan paylaşmaz veya ifşa etmeyiz. Epoch Times Türkiye, üçüncü taraflarımız tarafından gizlilik politikaları tarafından yönetilen verilerinizi toplayan ve işleyen aşağıdaki hizmetleri ve işletme işlevlerini sağlamak için güvenilir üçüncü tarafları kullanır.

Kişisel verilerinizi aşağıdaki kategorilerle paylaşıyoruz:

 • Kullanıcıların web sitelerimizi ve Uygulamalarımızı nasıl kullandıklarını analiz etmek, web sitelerimiz ve uygulamalarımızda kişisel ilgi alanlarınızı karşılamak üzere kişiselleştirilmiş uygun içerikler sunmak için kullanıcıların ilgi alanlarını, eğilimlerini ve modellerini takip etmek için Google ve Facebook gibi güvenilir üçüncü taraf servis sağlayıcılarından gelen sınırlı hizmetleri kullanıyoruz.
 • Web sitelerimizde ve Uygulamalarımızda deneyiminiz olduğunda ilginizi çeken kişiselleştirilmiş reklamlar sunmak amacıyla, kullanıcılarımıza web sitelerimizde ve Uygulamalarımızda görünen reklamların bazılarında hizmet vermek için sınırlı üçüncü taraf reklam şirketleri kullanıyoruz.

Uluslararası kişisel bilgi aktarımı

Google ve Facebook gibi servis sağlayıcılarımız ABD şirketleridir. AB-ABD ile uyumludurlar. Avrupa Ekonomik Bölgesi ile ABD arasında kişisel verilerin toplanması, kullanılması ve aktarılması ile ilgili Gizlilik Kalkanı Çerçeve İlkeleri (“Gizlilik Kalkanı İlkeleri”), AEA ülkeleri ile ABD arasında kişisel verilerin GDPR ile tam uyum içinde uluslararası transferini sağlar. Böyle bir uluslararası transferin gerçekleşmesi durumunda, kişisel verilerin korunmasını üst düzeyde tutar.

Verilerinizi Sağlamamanın Sonuçları

Kişisel bilgilerinizi Epoch Times Türkiye’ye vermek zorunda değilsiniz, ancak, bu bilgiler size hizmetlerimizi / ürünlerimizi sunmamız için gerekli olduğundan, ürünlerimizin veya hizmetlerimizin bir kısmını / tamamını onsuz veremeyiz.

Verilerinizi Ne Kadar Sürede Tutuyoruz?

Epoch Times Türkiye, kişisel verilerinizi, toplandıkları amaç için, web sitelerinde ve uygulamalarda kullanıcılarımız olarak size sunduğumuz hizmetleri sağlamak için gerekli olduğu sürece saklar. 

18 yaşın altındaki bireyler

Epoch Times Türkiye, kasıtlı olarak ve bilerek 18 yaşın altındaki bireylerin kişisel bilgilerini işlemez. 18 yaşın altındaki kullanıcıların kişisel verileri, yalnızca çocuk üzerindeki ebeveyn sorumluluğu sahibi tarafından izin verildiğinde veya onaylandığında işlenir. Bu gibi durumlarda doğrulamak için her türlü çabayı göstereceğiz.

Gizlilik bildirimimizdeki değişiklikler

Epoch Times Türkiye, bu bildirimi zaman zaman değiştirebilir. Tüm değişiklikler burada yayınlanacak ve güncellenecektir. Önemli değişiklikler olursa sizi doğrudan e-posta ile bilgilendiririz (eğer sizin için tutarsak). Bu bildirimin en güncel sürümünü gözden geçirmek için burayı sık sık kontrol etmenizi öneririz.

Bu açıklama en son 25 Mayıs 2018 tarihinde güncellenmiştir.