Hakkımızda

The Epoch Times: “Değişen Dünyamıza Taze Bir Bakış’’

The Epoch Times gazetesinin Türkçe online versiyonu 11 Haziran 2011 tarihinde resmi olarak internet yayınına başlamıştır. Türkçe Epoch Times 21 dilde yayın yapan The Epoch Times gazetelerinden bir tanesidir.

2000 yılında, Çin dilindeki The Epoch Times, Çin’deki olaylar ile ilgili sansürsüz haber alma ihtiyacına bir cevap olarak New York’ta yayınlanmaya başladı. 3 yıl sonra, bağımsız olarak hazırlanan ve yayınlanan ve insanlar için derinliği ve anlamı olan haberlere karşı artan ihtiyacı karşılamak için İngilizce versiyonu internette yayınlandı.

Şimdi ,The Epoch Times 5 kıtada, 35 ülkede 21 ayrı dilde yayınlanmaktadır. Çince, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İbranice, Rusça, Japonca, Korece, Endonezce, Ukraynaca, Bulgarca, Romanca, Çekçe, Slovakça, Vietnam, İsveç, Portekizce, Farsça, İtalyanca ve Türkçe dillerinde geniş ve uluslararası bir boyutta okuyuculara hizmet vermektedir.

The Epoch Times daha fazla bölgede ve daha fazla dildeki yayınları ile haber ulaştırma  konusunda alanını genişletmeye devam edecektir.

Misyonumuz

The Epoch Times, yazılı ve görsel medyada bağımsız bir sestir. İnsanlara karşı sorumlu ve dürüst olmak Epochtimes’ın en büyük sorumluluğudur. Çünkü sadece bu şekilde okuyucularımızın yaşam kalitelerini yükseltebiliriz. Sadece bu yolla onların yakın çevrelerine ve tüm dünyaya karşı olan anlayışlarını ve saygılarını geliştirebiliriz. Yaklaşım tarzımızda ve içeriğimizde, evrensel insan değerlerini, insan hak ve özgürlüklerini barındırmak konusunda kararlıyız. Ayrıca yaptığımız herşeyde, okuyucularımızın ilgilerini ilk plana koyuyoruz.

Biz Kimiz

The Epochtimes uluslararası bir medya kuruluşudur. Tamamen bağımsız ve dürüst çizgisinin yanısıra, dünyanın dört bir yanındaki muhabirleri ve geniş ağı sayesinde hem yerel hem de global nitelikteki haberleri en iyi şekilde okurlarına ulaştırmaktadır. Bağımsız olmamız, okurlarımızın isteklerini en iyi şekilde yerine getirmemizi ve onlara farklı bakış açılarını sunmamızı sağlamaktadır.

Amacımız

Dünyanın başdöndürücü bir hızla değiştiği bu zaman dönemi içerisinde, insanlar güvenilir bilgilere, olayları ve değişimleri doğru şekilde anlamaya ihtiyaç duymaktadır. Bizler Epoch Times olarak insanlar üzerinde olumlu etkiler bırakmak istiyoruz. İnsanların dünyayı anlamasını sağlamak istiyoruz. Epochtimes olarak dünyanın dörtbir yanında gerçekleşen, medyada göremediğimiz bilgi ve düşünceleri sizlere doğru ve tarafsız şekilde sunmak istiyoruz.

Epoch Times’ın içeriğinde Çin ile ilgili çok sayıda haberler bulunmaktadır. Günümüzde tüm dünyanın gözü Çin’e odaklanmış durumda çünkü bu sorunlu dev inanılmaz değişimlerden geçiyor. İş dünyasının öncüleri, politik liderler ve dünya vatandaşları orada gerçekten neler olup bittiğini anlamak ve öğrenmek istiyor. Özellikle Çince yayımlanan Epochtimes, bugüne kadar Çinden kimsenin çıkarmayı başaramadığı haberleri okurlarına en doğru şekilde sunmuştur ve sunmaya devam edecektir.

Değerlerimiz

Bir insanın en temel haklarından birisi de duyma hakkıdır. Epochtimes yayın yapma özgürlüğünü, konuşma özgürlüğünü benimsemiştir. Tüm insanlar için düşünce özgürlüğünü ve tüm temel hakları savunmak Epochtimes için çıkış noktası olmuştur.

Epoch Times okuyucularına sadece o gün için popüler olan olayları değil, çağımızda yaşanan ve etkisini uzun süre devam ettirecek olayları anlatmak için de çalışmaktadır. Epochtimes insanlığın geçmiş tarihine ve de geleceğine derinlemesine bakmaktadır.

Tarihimiz

The Epochtimes gazetesi ilk olarak 2000 yılında New York’ta yayımlandı. Tamamen bağımsız bir çizgiye sahip olması elbette ki ayakta kalmasını zorlaştırmıştı. Fakat Epochtimes çalışanlarının büyük emeklerinin ardından çok sevilen, güvenilen ve saygı duyulan bir medya kuruluşu haline geldi. Çince yayımlanan Epoch Times günümüzde Çin ve Tayvan sınırları dışında yayın yapan en büyük Çince gazete haline gelmiştir. Bu başarının ardından 2004 yılında İngilizce versiyonu yayımlanmaya başlamıştır. Ortak bir dil olan İngilizce sayesinde Epochtimes dünyanın heryerinden büyük beğeni toplamaya başlamıştır.

Ulaştığımız Nokta

Epoch Times bugün 5 kıtada, 35 ülkede ve 21 dilde yayın yapmaktadır. Epochtimes’ın Çince, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İbranice, Rusça, Japonca ve Korece versiyonları hem gazete olarak hem de internet üzerinden online yayın yapmaktadır. Diğer dillerde yayın yapan versiyonları ise şu an sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.

Epochtimes giderek büyüyecek ve diğer dillerde de yayımlanmaya başlayacaktır. Gelecekten umutluyuz. Bizi izlemeye devam edin!