“Destination: İstanbul” koleksiyonu özel bir açılışla tanıtıldı

Fot:iksv.com

Destination: İstanbul” koleksiyonun 12 Mayıs Perşembe akşamı, New York Soho’daki MoMA Tasarım Mağazası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış kokteyline, New York Başkonsolosu Mehmet Sansar, İKSV ve MoMA yöneticileri, “Destination: İstanbul” tasarımcılarından Leyla Taranto, Özlem Tuna, Tan Mavitan, Munire Kırmacı, Refika Birgül ile MoMA Tasarım Mağazası’nın seçkin müşterileri ile tasarım dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Büyük ilgi gören “Destination: İstanbul” koleksiyonu iki ay boyunca MoMA Tasarım Mağazası’nda satışta olacak.

“Destination: İstanbul” özel koleksiyonunun tamamı, MoMa Tasarım Mağazası’nın yanı sıra Türkiye’de sadece İKSV Tasarım Mağazası’nda yer alıyor. New York’la aynı anda satışa sunulan “Destination: İstanbul” koleksiyonu, Kasım sonuna dek İKSV Tasarım Mağazası’nda yer alacak. İKSV Tasarım Mağazası, hafta içi ve cumartesi günleri 11.00 – 21.00, Pazar günleri ise 12.00-18.00 saatleri arasında “Destination: İstanbul” koleksiyonunun yanı sıra birbirinden özel ürünler sanatseverlerin beğenisine sunuyor. 

“Destination: İstanbul” özel koleksiyonunda MoMA Tasarım Mağazası tarafından seçilen 41 Türk tasarımcının, ev aksesuarından mobilyaya, mutfak gereçlerinden takılara, 100’den fazla ürünü meraklısıyla buluşacak. MoMA Tasarım Mağazası tarafından hazırlanan seçkide Anadolu’nun Ege kıyılarındaki zeytin ağaçlarından yapılan servis kaplarından Mevlevilerin dalgalı siluetlerini taşıyan porselen kahve kupalarına, naylon ve çelik gibi modern malzemelerden yapılan geleneksel çaydanlıklardan abaküsten esinlenilen inci takılara ve İstanbul’un etkileyici simasını taşıyan Plexiglass satranç setlerine birçok farklı ürün yer alıyor.

“Destination: İstanbul” koleksiyonunda eserleri yer alacak tasarımcı ekibiyse 2mikrop, Ali Bakova, Alev Ebuzziya Siesbye, Arda Tunçman, Aida Pekin, Aysun Altındağ ve Meltem Maralcan, Bahadır Baruter, Berra Alkan, Burcu Akbulut Onur, Demir Obuz, Elif Özsezen, Ela Cindoruk, Emir Uras, Erdem Akan, Fabio Ricci, İstanbul Dresses, İz, Kamer Foundation, Koray Özgen, Leyla Taranto, Kunter Şekercioğlu, Maybe Design, Mehtap Obuz, Munire Kırmacı, Nil Deniz, Ömer Ünal, Alper Böler, Ottoman Jewelry, Oya Akman, Özlem Ölçer, Özlem Tuna, Sabrina Fresko, Sadi Tekin, Selin Okçu Büyüksoy, Sema Obuz, Sezgin Sander, Soner Özenç, Sultan Ragbet, Tan Mavitan ve Urart’tan oluşuyor.

İstanbul, MoMA Tasarım Mağazası’nın senede bir düzenlediği ve büyük ilgi gören “Destination: Design” serisinin bu yılki konuğu oldu. Her yıl dünyanın dört bir yanındaki tasarımcıları ve farklı malzemelerden yaratılan tasarımları bir araya getirerek tanıtmayı amaçlayan “Destination: Design” serisinin daha önceki konukları arasında Finlandiya, Danimarka, Buenos Aires, Berlin, Japonya, Seul, Brezilya ve Portekiz de bulunuyor.

İKSV

Yoruma kapalı.