Mersinde Yaşayan Sibel Yiğittekin İlk Kısa Filmiyle Cannes Film Festivaline Kabul Edildi.

Sibel Yiğittekin’in kısa filmi elemelerden geçerek Cannes Film Festivaline katılmaya hak kazandı

Yönetmenliğini Mersin’de yaşayan Sibel Yiğittekin’in ve görüntü yönetmenliğini yine Mersin’de yaşayan Kadir Özbek’in yaptığı ve Cem Şivan Ergül ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın şoförlüğünü yapmakta  olan Yaşar Başer’in oynadığı ‘Bana Bak Baba’  adlı kısa film Cannes Film Festivali Kısa Film Köşesine katılmaya hak kazandı. Dünyanın en önemli sinema etkinliği olan Cannes Film Festivali’nin Kısa Film Köşesi’ne dünyanın her yerinden katılmak üzere yüzlerce film gönderiliyor. Bir ön elemeden geçen filmler yeterli görüldükleri takdirde Kısa Film Köşesi’ne  katılmaya hak kazanıyorlar.

10 yaşlarındaki bir çocuğun, yalnız yaşadığı babasıyla arasındaki ilgi noksanlığını dramatik bir üslupla işleyen film hakkında görüştüğümüz Yiğittekin, kendisinin uzun bir süre boyunca televizyonculuk ve sinema ile uğraştığını ve “Bana Bak Baba” filmini çok uzun zamandır çekmek istemesine rağmen vakitsizlikten dolayı ertelediğini ve en sonunda filmi çekmeye karar vererek Akdeniz Belediyesi’nden aldıkları ödünç kamera ve neredeyse hiç yok denecek kadar az bir bütçe ile filmi iki gün içinde çektiklerini ve böyle zor koşullar altında çektikleri bir filmin bu şekilde onurlandırılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çok küçük yaşlarından beri oskar almak hayalinde olduğunu da söyleyen Yiğittekin, ilk kısa filmi ile elde ettiği bu başarının kendisine büyük motivasyon sağladığını ve hayalini gerçekleştirmek konusunda çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

 Dünya’nın en önemli yapımcı ve dağıtımcı firmaları ile temas kurmak üzere Yiğittekin Mayıs ayında Cannes film festivaline davetli olarak katılacak.

Yoruma kapalı.