Nazan Erkmen “Umutlar Yeşerirken” İllüstrasyon Sergisi

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı illüstrasyon sanatçısı Prof. Dr. Nazan Erkmen’in son sergisini Kadıköy Altıyol`daki Tatbiki Sanat Galerisi`nde 7 Nisan`da açtı. Sergi 30 Nisan`a kadar sürecek. Sanatçı “Umutlar Yeşerirken” adını verdiği sergiyi yarının umutları çocuklarımıza açıyor.

Nazan Erkmen sanat eğitiminin ve sanatı sevdirmenin yaratıcı bir toplumun estetik bilincine sahip kuşakların yetişmesinde yaşamın zenginleşmesinde çok önemli rolü olduğunu belirtirken resimlediği kitaplarda “nitelikli” resimlerin çocuğun yaşamında çok önemli rolü olacağını hatta yaşamı ve insanları sevdirecek kadar etkili olabileceğini sanat eğitimine olumlu bir bakış açısı getireceğini düşünerek şimdiye kadar gerçekleştirdiği çalışmalarına büyük bir itina gösterdi.

Resimlediği her kitabı büyük bir özenle hazırladı. Sanat yaşamında büyükler için de efsaneler şiir kitapları, edebiyat eserleri de yorumlayarak sergiler açan Nazan Erkmen bu sergisini büyük bir ihtimamla hazırlanmış bir masal dünyasına ayırdı. Yüzlerce kitap resimleyen, pek çok uluslararası ödüle sahip olan ve 2008`de Türkiye`den illüstrasyon alanında “Andersen” ödülüne aday gösterilen sanatçı bu sergisi ile “Atatürk”ün dünya çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan”a önemli bir katkıda bulunuyor. Sanatçılığı yanısıra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi`ni dünya sanat kurumları arasında en ön sıralarda yer almasını sağlayan Nazan Erkmen”in sergisi izleyicilerini bekliyor.

Yoruma kapalı.