San Francisco Körfezi’ndeki Deniz Feneri, Bir Kayanın Üzerinde Pansiyon İle İlgilenerek Yaşamaları İçin Kişilere 140.000 Dolar Ödemek İstiyor

(Tom Butt’un izniyle)

Sık sık sis oluşan bir körfezde aşırı rahat bir deniz fenerini geçindirmek hayalinizdeki iş gibi geliyorsa, San Francisco Körfezi’nin kalbindeki East Brother Işık İstasyonu işe alım gerçekleştiriyor.

Ve evet, kış aylarında sis çöktüğünde kayalık mercan adasındaki şöminenin başında çok rahat ve sıcak akşamlar olacak – eski sakinler “bu deneyimi hiçbir şeye değişmeyeceklerini” belirttiler. Ancak istasyon ile meşgul olmak en iyi olanları da test etti, bu nedenle “bir daha asla yapmayacaklarını” eklediler.

Dönemin Richmond Belediye Başkanı Tom Butt, The Epoch Times’a “Bu gerçekten zor bir iş” dedi.

East Brother Light Station’ın kuşbakışı bir fotoğrafı. (Tom Butt’ın izniyle)
East Brother Light Station’da çekilmiş bir fotoğraf. (Tom Butt’ın izniyle)

İş, konukları adaya getirip getirmeyi, ordövr hazırlamayı, çarşafları değiştirmeyi ve tarihi deniz fenerini gezdirmeyi gerektiriyor. Deniz fenerini yöneten Butt, şimdi işletmeci adaylarının başvurularını kabul ediyor.

“Bu yoğun bir iş,” diye ekledi ve genellikle ücra yeri yönetmek için tamamlayıcı becerilere sahip çiftlerin nasıl seçildiğini ayrıntılarıyla açıkladı. “İki temel nitelik var: Bunlardan birisi, ABD Sahil Güvenlik ticari tekne işletme ruhsatına sahip olunması gerekiyor.”

“İkincisi ise, mutfak deneyimi olan insanları arıyoruz.”

Butt, bir deniz fenerini yönetmek herkesten uzak bir pozisyon gibi görünse de, East Brother Light Station’da bir işletmeci olmanın tam tersi olduğunu söyledi. Ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılamak çok önemlidir.

Frisco Körfezi Deniz Feneri İşletmecisi Olarak Tipik Bir Haftanız

Başarılı olan adaylar, yalnızca lojistik operasyonları değil, aynı zamanda haftada yaklaşık 40 ziyaretçiyi gören bir pansiyon da işletecekler. Endişelenmeyin; adanın muhafazası ve bakımı gönüllülerden oluşan bir ekip tarafından yapılıyor, bu yüzden bu konuda kaygıya gerek yok.

İş haftası Perşembe saat 16:00’da başlar. Lisanslı bir tekne kaptanı olarak, konukları anakara Richmond’dan deniz fenerine taşıyacaksınız. Konaklama endüstrisindeki deneyiminiz, akşam için rahat, bakımlı odalarına çekilmeden önce onlara serinletici içecekler, şampanya ve lezzetli akşam yemekleri sunulmasına yardımcı olacaktır. Ziyaretçiler deniz feneri rüyalarının gerçekleşmesinin tadını çıkaracaklar.

En iyi oda, akşam yemeği ve diğer her şey dahil olmak üzere yaklaşık 535 ABD dolarıdır -Körfez Bölgesi ana karasındaki otellerin ne kadara mal olduğu düşünüldüğünde bu sudan ucuz.

East Brother Light Station pansiyonu içinde rahat bir oda. (Tom Butt’ın izniyle)
East Brother Light Station yakınlarında görülen bir deniz aslanı. (Tom Butt’ın izniyle)

Erken kalkıp, kahvaltıyı hazırlar ve tura çıkarırsınız. Bu, onlara deniz fenerinin antik sis düdüğünü göstermeyi, ışık kulesini göstermeyi ve puslu sabahta kayanın geri kalanını keşfetmeyi içerir. Butt, “Oldukça güzel bir deneyim,” dedi. “Eşsiz manzaraları var.” İskelede bazen deniz aslanları görülürken, ördekler, kazlar ve martılar da burada yuva yapıyor. Doğal güzelliğin ve ıssızlığın yanı sıra, Viktorya dönemi mimarisi, tarihi bir cazibe yayıyor.

Son olarak, onları karaya geri götüreceksiniz ve sabah 11’den akşam 4’e kadar odaları toplamak ve bir sonraki ziyaretçi turuna hazırlanmak için vaktiniz olacak! O dört günü tekrar edin ve Pazartesi’den Perşembe sabahına kadar olan “boş günlerde” -bir haftaya daha yeniden hazırlık yapılan bir yerde, dinlenme zamanı bulacaksınız!

Deniz Feneri Tutmanın Ücreti ve Avantajları

Şöyle ki, gerekli lisans, gerekli beceriler ve dayanıklılığa sahip olan işletmecilere 140.000 $ artı sağlık sigortası ve sigorta ödenir. Kayda değer ikramiyeler arasında ücretsiz yemek ve kira yer alıyor; bu, kiranın yerel olarak ayda iki veya üç bin dolara kadar çıkabileceği düşünüldüğünde önemsiz değil.

Butt, “Ve [işletmeciler] çok meşgul olduğunuz için, çok fazla harcama yapmıyorsunuz – yemek yemeye falan gitmiyorsunuz,” dedi. “Gelirinizi birkaç yıllığına artırmak için harika bir fırsat ve birkaç yüz bin dolar tasarruf edebilirsiniz. Bir evin peşinatını ödeyecek kadar para biriktirebilirsiniz.”

Deniz Feneri Meşalesini Devretmek

Geleneksel olarak, gönderi çiftler tarafından dolduruldu; onlarca yıldır büyük aileler deniz fenerini doldurdu. East Brother Light Station’ın son büyük işe alımı, Moğolistan, Çin ve Rusya’ya kadar, dünyanın dört bir yanından binlerce başvuru aldığı 2018’de gerçekleşti.

Hepsini sıraladılar ve sadece 60 kalifiye adayla sonuçlandılar.

Ancak COVID onların kepenklerini indirdikten ve yeniden açıldıktan sonra deniz fenerinin aldığı başvuru sayısı tam olarak sıfırdı. Butt, eski deniz feneri işletmecileri Stephanie ve Bryon Wesolek’i bir yıllığına adaya geri getirdi ve onlardan bir yıl daha kalmalarını istedi.

Onlar da kaldılar. Yine de şimdi meşaleyi devrediyorlar. Butt, yeni bir çiftin Nisan 2023’te görevi devralmasını umuyor.

149 Yıl ve İşletme

Sahil Güvenlik, 60’ların sonlarında deniz fenerini terk etmeyi düşündü ve deniz feneri neredeyse yıkılmıştı, ancak bunun yerine – diğer birkaç deniz feneriyle birlikte – 1971’de Ulusal Tarihi Yerler Siciline aktardılar.

California, 1977’de Emlak Vergisi Reformu Yasasını kabul ettiğinde, deniz fenerinin finansmanı kesildi. Ancak aktivistler onu kurtardı ve kâr amacı gütmeyen East Brother Light Station şirketi, onu yönetmek için 1979’da kuruldu ve başkanlığını o zamanlar bir şirket yöneticisi olan Tom Butt yaptı.

East Brother Light Station’ın tarihi bir fotoğrafı. (Tom Butt’ın izniyle)

Fon topladılar ve 1980’de yeniden inşa ettiler ve turizmin onu finansal olarak “ayakta tutmasını” umarak pansiyona çevirdiler. 2021’de hasarlı bir deniz altı elektrik kablosunu değiştirmek için daha fazla nakit topladılar.

Deniz fenerinin kuruluşundan bu yana neredeyse bir buçuk asır önce, Körfez Bölgesi’nde yaşayanlar için çok şey değişirken, East Brother Işık İstasyonu, zamanın fırtınalarının bir demirleme yeri olmaya devam ediyor.

East Brother Light Station’ın yakın tarihli bir fotoğrafı. (Tom Butt’ın izniyle)

Butt, “10 milyon insandan sadece bir saat uzaklıkta” dedi. “Yine de, oraya vardığınızda, yalnızca coğrafi olarak değil, aynı zamanda kronolojik olarak da bir dünya uzaktaymışsınız gibi görünür.”

“Başka bir yüzyıla dönersiniz.”

East Brother Light Station hakkında ve işletme pozisyonu hakkında daha fazla bilgiyi https://ebls.org/ adresinde bulabilirsiniz. eastbrotherlightstationjobs@gmail.com adresine e-posta göndererek doğrudan sorgulama yapabilirsiniz.

Yazan: Michael Wing / The Epoch Times

Çeviri: Gian Serra / The Epoch Times TR

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.