104 Yaşındaki Kadının Saçları Griden Siyaha Döndü

“Çocuklarım giderek gençleştiğimi söylüyorlar. Dördüncü kattaki daireme herhangi bir yardım almadan çıkabiliyorum.”

Çin’in Shandong Eyaletindeki bir kadın, hayatının ilk seksen yılı boyunca içtenlikle “Saf Toprak” Budizmine inanıyordu.

İnançlarına rağmen, çabuk sinirlenir ve kolayca canını sıkan insanlarla kavga eder ya da onlara küfür ederdi. Yaşı daha da ilerlediğinde, insanlar onun inatçı ve aksi olduğunu düşünerek ondan uzak durdular.

1995 yılında 85 yaşına geldi. Amfizem, kalp hastalığı ve gut hastalığı gibi her türlü sağlık problemi vardı. Sonunda, 11 gün boyunca hiçbir şey yiyemeyecek ya da içemeyecek hale geldi.

Ailesi onu, yakındaki sağlık birimine götürdü ama oradaki doktorlar beslenme ve ilaç tedavisi uygulayabilmek için bir damar yolu bulmakta bile yetersiz kaldılar. Daha sonra daha büyük bir hastaneye götürülmesine rağmen, oradaki doktorlar da ona yardım edemediler.

Minghui.org‘daki paylaşımında “Çocuklarım cenazemle ilgili her şeyi hazırlamışlardı. Herkes bunun sadece bir zaman meselesi olduğunu biliyordu” dedi.

Aynı dönemde 59 yaşındaki oğlu da boynunu sakatladı. Kafasını çeviremiyor, kollarını hareket ettiremiyordu. Doktorların tedavi yöntemlerinden hiçbiri işe yaramıyordu.

Bu sırada kız torunu, bir ruhsal meditasyon uygulaması olan Falun Gong’u (diğer adıyla Falun Dafa’yı) uygulamaya başladı ve bir türlü iyileşmeyen babasına bunu denemesini önerdi.

Falun Gong uygulayıcıları New York’taki Çin Konsolosluğu yakınında egzersizleri yapıyorlar. (Samira Bouaou / The Epoch Times)

Uygulama, insanlara doğruluk, merhamet ve hoşgörü ilkeleriyle uyumlu hale gelmeyi öğretir ve beş takım, hafif meditatif egzersiz içerir.

Ancak dindar Budist büyükanne bunu duyduğunda, oğlu Falun Gong’u öğreneceği için çok üzüldü.

“Onlara bağırdım, onları durdurmaya çalıştım” diye anlatıyor.

Ancak torunu çok sakindi.

“Büyükanne, babamın Falun Gong’u uygulaması gerektiğini söylemiyorum. İkiniz için Falun Gong videosunu oynatmama ne dersin? Sadece bir dene” dedi.

Büyükanne sonunda kabul etti.

Torunu ilk videoyu açtığında kadın yatakta yatıyordu. Birkaç dakika sonra yaşlı kadın sarsıldı.

“Bu dersi kim veriyor?” diye düşündü. “İyi konuşma! Ne kadar derin bir öğreti! 85 yıllık hayatımda, hiç bu kadar iyi bir şey duymadım.”

Birdenbire yıllar önce duyduğu, bir Budist keşişin sözlerini hatırladı. Ona gelecekte, ruhsal bir ustanın dünyaya geleceğini söylemişti. Soyadı “Li” olacaktı ve dünyaya gerçek aydınlanma yolunu öğretecekti.

Meditasyon uygulaması Falun Gong’un kurucusu Bay Li Hongzhi, 20 Temmuz 1999’dan önce Chicago’da egzersiz yapan öğrencilerin hareketlerini düzeltiyor. (Minghui.org)

Torununa, videodaki öğretmenin adının ne olduğunu sordu. Torunu “Li” olduğunu söylediğinde, dimdik oturdu ve ölüm döşeğinde olduğunu unuttu.

Odadaki herkesi şaşırtarak “Bu gerçekten muhteşem, gerçek aydınlanma yolu!” diye bağırdı.

Kadın bütün öğleden sonrasını Usta Li’nin konuşmasını dinlemek için televizyonun önünde geçirdi. Bir sebeple yorgun hissetmedi; ancak rahatlamış ve enerjisi artmıştı.

O gece ve ertesi sabah sayısız kez kustu. Sonra tekrar normale döndü.

“Bundan sonra, tüm sağlık sorunlarım gitti. Sadece bir gecede! Gözyaşlarıma engel olamadım” dedi.

Oğlunun boynu da iyileşti.

Aksi bir insan olarak, kendi başına gelmiş olmasa böyle bir mucizeye asla inanmayacağını biliyordu.

Sonraki 20 yıl boyunca kadın sağlıklıydı ve herhangi bir ilaç almaya gerek duymadı. Gri saçları da orijinal siyah rengine geri döndü.

Başkalarının da Falun Gong hakkında bilgi almasına yardımcı olmak için evinde ücretsiz bir çalışma grubu etkinliği düzenledi. Kırktan fazla arkadaşı ve akrabası videoları izlediler ve birlikte egzersizleri öğrendiler. Ayrıca her gün birlikte çalışabilecekleri yerel bir egzersiz merkezi kurdular.

Falun Gong uygulayıcıları, 17 Ekim 2015 tarihinde Los Angeles’ta Santa Monica İskelesi yakınlarında bir geçit töreni düzenledi. (Larry Dye / Epoch Times)

Bu kişilerin birçoğunun da sağlıkları düzeldi. Kadının 50 yaşındaki komşusunda meme kanseri vardı, ancak tedavi için parası yoktu. Falun Gong’u öğrendikten sonra, tümörü ortadan kayboldu.

Kadının torunlarından biri, kendisini aldatan ve döven bir erkekle evliydi. Yaşamaktan vaz geçmiş ve birkaç kez intihar etmeye çalışmıştı. Falun Gong’u uygulamaya karar verdikten kısa bir süre sonra kendine güveni yerine geldi.

Yaşlı kadın kendi ruh halini geliştirdi, merhametli olmaya ve diğer insanları olumlu gözle görmeye çalıştı. Köyündeki insanlar ona saygı duymaya başladılar ve Çin Yeni Yılı’nda onu ziyarete geldiler. Bütün ailesi de birbiriyle çok iyi anlaşmaya başladı.

“Ben başkalarını da düşünmeye çalışıyorum. Her şeyi tek başıma yapmaya, çocuklarıma yük olmamaya çalışıyorum” dedi. “Dördüncü kattaki daireme herhangi bir yardım almadan çıkabiliyorum. Çocuklarım giderek daha da gençleştiğimi söylüyor.” 2015 yılında kadın 104 yaşını doldurdu. Hayatını uzattığı ve böyle pozitif bir ruhsal gelişim disiplinini uygulamasına izin verdiği için, Usta Li Hongzhi’ye son derece minnettar olduğunu söyledi.

“Benim için yaptıklarının karşılığını asla ödeyemem.”

 

Haber: Epoch Uplift

Çeviren: Hatice Atmaca, Epoch Times Türkiye

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.