15 Temmuz Davasında 28 Sanığa Müebbet

15 Temmuz hain darbe girişiminde Sabiha Gökçen Havalimanının işgal edilmesine ilişkin görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, 28 sanığın “cebir ve şiddet kullanarak anayasayı ihlal etmeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını istedi.

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz’da hain darbe girişimi sırasında Sabiha Gökçen Havalimanını işgal teşebbüsüne ilişkin 28 sanığın yargılanmasına devam edildi. Silivri Ceza İnfaz Kurumu karşısındaki 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar cezaevinden getirilirken, sanık avukatları da salonda hazır bulundu.

Duruşmaya TBMM ve Milli Savunma Bakanlığı avukatları da katıldı. Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, 28 sanığın “cebir ve şiddet kullanarak anayasayı ihlal etmeye teşebbüs etme” suçundan 1’er kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etti.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan 189 sayfalık iddianamede, 28 şüpheli hakkında “anayasayı ihlal, cebir ve şiddet kullanarak TBMM’yi kaldırmaya teşebbüs, Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüs ve silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlarından 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 5’er yıldan 10’ar yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.