17 Nisan Türkiye Covid-19 Son Durumu Açıklandı

Sağlık Bakanı Twitter Hesabından paylaştı.

“İyileşen hasta sayımız yakında 10.000’in üzerine çıkacak. Yatan hasta sayısı ile taburcu edilen hasta sayısı arasında denge oluşmuş durumda. Vaka sayısı artış hızı beklediğimiz şekilde azalıyor. İki gücümüz var: Tedbir, tedavi. Gücümüzü kullanalım. “

Bilim Kurulu Toplantısı’ndan sonra canlı yayında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Covid-19 güncel bilgileri paylaştı.

“Bugün eklenen 453 vaka ile toplam vaka sayımız 78 bin 546’ya ulaştı. 
Bin 542 hastamız iyileşti. Toplamda 8 bin 631 vatandaşımız COVİD-19’u yendi.
Artan test sayımıza rağmen vaka sayımız azalıyor. Yoğun bakım hastamız azalıyor. İyileşip taburcu olan hasta sayımız hızla artıyor.

Diğer ülkelerden farklıyız. Hastanelerimizin çok yoğun olduğunu düşünüp, belirtilerinizi göz ardı etmeyin, başvurun. Size hizmet verecek güce, şartlara sahibiz. Tedavi için geç kalmayın. Geç kalmanız, akciğer iltihabına yol açabilir. Yoğun bakım ve entübasyon desteğini zorunlu kılabilir. Hâlen yoğun bakımda olan hastalarımızın, şikayeti olduğu halde geç başvurduğunu unutmayın. Hastalığa erken müdahale etme imkanlarımız, klinik şikayeti olan hastamızla ilgilenme gücümüz var. Hiç vakit kaybetmeyin.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.