65 Yaş ve Üzerine Seyahat İzni

65 yaş ve üzeri vatandaşlara, en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidiş izni verildi.

Bilim Kurulunun önerisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda 21 Mayıs Perşembe günü saat 09.00’dan itibaren en az bir ay boyunca dönmemek kaydıyla tek yönlü olarak istedikleri yerleşim yerlerine gidiş izni verildi.

65 yaş ve üzeri vatandaşlar, “seyahat izin belgesi” talepleri için, bugünden itibaren elektronik ortamda e-Devlet, İçişleri Bakanlığı, e-Başvuru Sistemi ve Alo 199 Vefa Destek Hattı üzerinden yapılabilecek.

65 yaş üstü kişinin yanında yolculuk esnasında bir kişi refakat edebilecek. Düzenlenen “seyahat izin belgesi” tek yön geçerli olacak ve seyahat izin belgesi olan 65 yaş ve üzeri vatandaşların, en az 30 gün boyunca gittikleri yerleşim yerinde kalmaları gerekecek. 65 yaş ve üzeri vatandaşlara seyahatlerinde refakat eden kişiler 72 saat içinde geri dönebilecek.

Seyahat İzin Belgesi başvuruları otomatik olarak değerlendiriliyor. Kurul tarafından değerlendirilen başvuru “Başvurunuz kabul edilmiştir” veya “Başvurunuz ret edilmiştir” şeklinde SMS ile sonuçlar bildirilecek.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.