ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Ve İsrail Başbakanı Netanyahu Bir Araya Geldi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun İran ve bölgesel gelişmeleri ele aldıkları açıklandı.

İsrail Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, NATO Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere Brüksel’de bulunan Pompeo, Netanyahu ile bir araya geldi. Açıklamada, Netanyahu’nun görüşmenin başlangıcında Pompeo’ya “Sizinle, İran’ın Suriye,Irak, Lübnan ve diğer yerlerdeki saldırgan tutumunu nasıl beraber durdurabileceğimizi görüşmek istiyorum.” dediği ifade edildi.

Ayrıca, açıklamaya göre, Netanyahu muhatabı ile bölgesel diğer gelişmeleri de değerlendirdi. İsrail basını, daha önce kamuoyuna duyurulmayan görüşmede İsrail gizli servisi Mossad’ın Başkanı Yossi Cohen’in de hazır bulunduğunu açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada ise Pompeo’nun görüşmede “İsrail’in güvenliği konusundaki kararlılığını” aktardığı vurgulandı.Açıklamaya göre, Bakan Pompeo, Netanyahu’ya “ABD’nin İran rejiminden kaynaklanan tehditlerle mücadele etme konusundaki azmini” belirtti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.