Abdi İbrahim, Kovid-19 İçin İlaç Üretimine Başladı

İlaç sektöründe yer alan Abdi İbrahim, Kovid-19 tedavisi için kullanılacak ilacı Nisan ayında 1 milyon 600 bin tablet üreterek, tüm üretimi bakanlığa bağışlayacak.

Abdi İbrahim, Kovid-19’a karşı iyileştirici etkisi olabilen bir ilacın ilk partisini Sağlık Bakanlığı’na teslim etti.

Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, Kovid-19’un tedavi protokolünde yer alan ilacın hâli hazırda Türkiye’deki tek yerli üreticisi olarak, tüm dünyada çok yüksek talep artışı ile karşı karşıya olan hammaddeyi Dışişleri Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığının sahada kendilerine verdiği destek ile derhal tedarik ederek ilk parti üretimini gerçekleştirdiklerini ve Sağlık Bakanlığına teslim ettiklerini açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre, şirket İstanbul Esenyurt’ta bulunan tesislerinde Nisan ayında üreteceği 1 milyon 600 bin tablet ile bu ilacın yıl sonuna kadar yapılacak tüm üretimini de bakanlığa bağışlayacak.

Barut, “İnsanlık tarihi boyunca her dönemde salgın hastalıklar çok ciddi can kayıplarına yol açtı. Bulunduğumuz çağda da beklenmedik yeni salgınlarla karşılaşmaya devam ediyoruz. İlk etapta Çin’de ve daha sonra dünyanın birçok ülkesinde hızla yayılmaya başlayan Kovid-19’la ilgili gelişmeleri biz de yakından takip ediyoruz. Söz konusu salgınla ilgili endişe verici gelişmelere karşı hükümetimiz ve Sağlık Bakanlığımız önemli bir mücadele ortaya koyuyor. Sağlık Bakanlığımızın koordinasyonunda alınan önlemlere ve özellikle de evden çıkmama önerilerine hep birlikte uymamız büyük önem taşıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.