ABD’li Kongre Üyeleri, Falun Gong Zulmünü Durdurması İçin Çin Hükümetine Çağrıda Bulundu

Barışçıl bir meditasyon uygulaması olan Falun Gong'un Çin'de zulüm gördüğünü biliyor muydunuz?

 

Falun Gong, diğer adı ile Falun Dafa; barışçıl bir meditasyon uygulamasıdır. Dünya çapında milyonlarca uygulayıcısı olan Falun Gong, Çin’de 1999 yılından beri zulüm görmektedir.

Falun Dafa, önceleri Çin devleti tarafından desteklenerek, sağlığa olan etkileri ile birçok ödül aldı. Daha sonra takipçi sayısının milyonlara ulaşması ile Eski Çin Devlet Başkanı Jiang Zemin tarafından karalama kampanyası başlatıldı ve yasaklandı. Uygulayıcılar hapsedilerek çeşitli zulümlere maruz kaldılar. Çin’de gerçekleşen bu zulüm, 19 yıldır devam etmektedir.

Falun Dafa uygulayıcıları, her yıl zulmün yıldönümünde bir araya gelerek yürüyüş düzenlemekte ve zulmün dururulması için Çin Devletine çağrıda bulunmaktadırlar. Zulüm, Çin dışında birçok ülkenin dikkatini çekmiş ve insan hakları avukatları ve çeşitli devlet adamları konu ile ilgili araştırmalarda bulunmuşlardır. Hazırlanan raporlardan bir tanesi, insan hakları avukatı David Matas ve eski Kanada parlemento üyesi David Kilgour’un birlikte hazırladığı tarafısız araştırmadır. Raporu Zorla Organ Alımına Karşı Doktorlar Derneği yayınlamıştır. Raporda, Falun Dafa uygulayıcılarının organlarının, Çin’de organ ticaretinde ana kaynak olarak kullanıldığı belirtilmektedir.

Videoda, Amerika’da bulunan kongre üyeleri, Çin Devletine; gerçekleşen bu zulmü durdurmaları için çağrıda bulunuyorlar.

Daha detaylı bilgi için:

Dünya Çapındaki Falun Dafa Uygulayıcıları, Çin’de Falun Dafa’ya Yapılan Zulüm İçin Nöbet Tuttular

‘O Hala Hayattaydı’: Bir Doktor Çin’deki Yasadışı Organ Hasadını Anlattı

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.