ABD’li Seçmenler Trump’ı Beğenmiyor

Washington Post ve ABC News tarafından yapılan ankete göre ABD'li seçmenlerin yarısından fazlası Trump'ın yaptığı görevi beğenmiyor.

Washington Post ve ABC News tarafından yapılan ankette, “Donald Trump’ın başkan olarak yaptığı görevi beğeniyor musunuz?” sorusuna, ABD’lilerin yüzde 60’ı “hayır” cevabını verirken, “evet” cevabını verenler yüzde 36 oldu.

Anket, 26-29 Ağustos’ta, Trump’ın eski kampanya müdürü Paul Manafort’un vergi ve banka sahtekarlığı suçundan yargılandığı ve Trump’ın eski avukatı Micheal Cohen’in Trump’ın cinsel ilişki yaşadığı kadınları susturmak için yasa dışı ödeme yaptığını kabul etmesinin ardından yapıldı.

“Cohen’i para ödemesi için yönlendirdiyse Trump suç işlemiştir” diyenlerin oranı yüzde 61 iken, “suç işlemedi” diyenlerin oranı yüzde 31 oldu. Trump’ın yargılanarak görevinden azledilmesi için katılımcıların yüzde 49’u Kongre’nin süreci başlatması gerektiğini ifade ederken yüzde 46’sı ise sürecin başlatılmasına karşı çıktı.

Öte yandan Rusya’nın 2016 başkanlık seçimlerine müdahalesi konusunda da katılımcıların yüzde 63’ü soruşturmayı desteklediğini belirtti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.