Adana Portakal Çiçeği Festivaline Yoğun İlgi

Fotoğraf: Epoch Times TR

Yerli ve yabancı turistlerin ilgiyle beklediği, bu yıl 1,5 milyon ziyaretçiyi ağırlayan 7. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, 3-7 Nisan tarihleri arasında büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Otellerin haftalar öncesinden dolduğu, şehir ekonomisine ve turizmine katkı sağlayan festivale birçok grup katıldı. Festival “Nisanda Adana’da” sloganı ile düzenlendi. Büyük kortej şehir merkezini boydan boya kat etti ve Rio karnavalını aratmadı.

Öğrenci grupları, sayısız sivil toplum kuruluşu, okul ve topluluklar kortejde yer aldı. Aynı zamanda, festival boyunca orada bulunan Falun Dafa standı da büyük ilgi gördü.

Falun Dafa uygulayıcıları, 5-6 ve 7 Nisan’da gerçekleştirilen festivalde stant kurdular ve şehrin 3 ayrı bölgesinde sahne performansı sergilediler.

Cadde kenarlarında 5 takım egzersiz yapıldı ve arabalardaki insanlar merakla izleyip broşürleri aldılar.

Türkiye’de sadece bu festivalde uygulanan yürüyüşte, Falun Dafa uygulayıcıları da bulundu. 1 kilometrelik yürüyüşte festivale gelenler, uygulayıcıları hayranlıkla ve alkışlarla izledi. Yüzlerce kişi fotoğraf çektirdi.

Fotoğraf: Epoch Times TR
Fotoğraf: Epoch Times TR
Fotoğraf: Epoch Times TR
Fotoğraf: Epoch Times TR
Fotoğraf: Epoch Times TR

Falun Dafa Nedir?

Falun Dafa Doğruluk-Merhamet-Hoşgörü ilkelerine dayanan yüksek seviyeli bir meditasyon uygulamasıdır. Herhangi bir ücretlendirme yapılmayıp, herhangi bir üyelik gerektirmemektedir.

Falun Dafa ilk olarak Bay Li Hongzhi tarafından halka tanıtılmıştır. Sağlık üzerinde sağladığı mucizevî gelişmelerin daha fazla insanın uygulamayı öğrenmesinde ve yapmasında güçlü etkisi oldu ve kısa zamanda Çin’de ve dünya çapında büyük bir hızla yayıldı. Günümüzde Amerika, İngiltere, Almanya, Avustralya, İsveç başta olmak üzere dünyanın 100’den fazla ülke ve bölgesinde 100 milyondan fazla insan tarafından uygulanmaktadır.

1992 yılında Çin’de halka yayılmaya başlayan uygulama, 1999 yılında 100 milyon kişinin uygulamaya başlaması sebebiyle, Çin Komünist Partisi bu kadar fazla sayıda insanın uygulamasını bir tehdit olarak algılayıp uygulamaya yasak koymuştur. Uygulayıcıların hiç bir suç kaydı olmamasına rağmen, Falun Dafa’yı destekleyenleri hapse atmışlardır. Uygulayıcıların organ kalitelerinin yüksek olduğu bilimsel olarak kanıtlandığı için, devlet hastaneleri tarafından yoğun talep görmektedir. Çin Komünist Partisi tarafından uygulayıcıların rızası olmadan organları alınmakta ve devlet hastanelerine yüksek meblağlara satılmaktadır.

Fotoğraf: Epoch Times TR

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.