Akdeniz’de 6,3 Şiddetinde Deprem Meydana Geldi

wikipedia.org

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitütüsü bugün saat 16.29’da Merkez üssü Yunanistan’ın Girit Adası doğu ucu olan 6,3 şiddetinde deprem meydana geldiğini saptadı.

 16.45’de artçı sarsıntısının meydana geldiği deprem Bodrum’un 170 kilometre uzağında olduğu bildirildi.. Fethiye ve Marmaris’te paniğe yol açan depremde can kaybı olmadı. Yerin 1,2 kilometre altında meydana gelen şiddetli deprem Antalya ve Muğla illerinde Isparta ve Burdur’da da hissedildi. Deprem’in en çok hissedildiği Fethiye’de halkın panikle evlerinden dışarı çıktıkları görüldü. Deprem sırasında toplantıda olan belediye meclisinde de korkulu anlar yaşandı.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da hissedilmeyen deprem Mısır’ın başkenti Kahire’de bile hissedildi. Depremden 15 dakika sonra yine merkez üssü Akdeniz olan 4,1 şiddetinde bir deprem daha meydana geldiği kaydedildi.

Deprem uzmanları Akdeniz’de bulunan fay hatlarında enerji birikmesi olduğunu ve deprem beklentisi içerisinde olduklarını daha önce açıklamışlardı. Umarız beklenen deprem bu olmuş olsun. Can kaybı olmaması sevindirici.

Yoruma kapalı.