AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin Kayseri ve Suriye’de Yaşananlarla İlgili Konuştu

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Kayseri ve Suriye sınırında yaşanan olaylara ilişkin olarak, “Türkiye’nin Suriye ile yeniden görüşme ihtimalinin olması bölgede bulunan PKK ve DEAŞ unsurlarını hareketlendiriyor” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Kayseri ve Suriye sınırında yaşanan olaylara ilişkin olarak, “Türkiye’nin Suriye ile yeniden görüşme ihtimalinin olması bölgede bulunan PKK ve DEAŞ unsurlarını hareketlendiriyor” dedi. TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı.

Zengin şunları söyledi: “Bu konu sadece Türkiye’nin meselesi değil bugün Avrupa’nın son seçimlerine baktığınızda bu konuların ne kadar etkin olduğunu, sığınmacı meselesinin bir dünya meselesi olduğunu görmek lazım. Özellikle Kayseri’de yaşanan olaylar bu çirkin olayı yapanın çocuğun amcası olması tahammül edilir bir şey değil. Hukuken süreç devam ediyor. Yine sonrasında yaşananların Suriye’de yaşananların sadece Türkiye ile değil dünya ile alakası var. ABD seçimleri bekleniyor. Yeni bir tablo çıkma ihtimali var. Türkiye’nin Suriye ile yeniden görüşme ihtimalinin olması tüm bunlar bölgede bulunan PKK ve DEAŞ unsurlarını hareketlendiriyor bunu görmemiz lazım. Ben bunlar ile Kayseri’nin bağımsız olmadığı kanaatindeyim.

Toplumsal ayrışmaya ve öfkeye tetiklenmeye müsait olan bu tür konular karşısında toplum olarak hassasiyet göstermemiz lazım. Toplumsal hassasiyetin en önemli merkezinin TBMM olduğunu düşünüyorum. Bu konularda tüm milletvekillerinin bu hassasiyet altında konuşmalarını kanaatindeyim.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.