AKP Kongresi’ndeki Kalabalığa Ünlülerden Sert Tepki Geldi

AKP 7. Olağan Kongresi, Ankara Kapalı Spor Salonu’nda başladı, ünlü isimler kongredeki kalabalığı sert bir dille eleştirdi.

AKP 7. Olağan Kongresi’nin yapıldığı Ankara Spor Salonu, AKP çağrısı ile on binlerce seyirci geldi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sizleri kar yağışının tüm mikropları temizlediği anlamlı buluşmada en kalbi duygularla selamlıyorum.” diyerek konuşmasına başladı.

Kongredeki kalabalık ünlü isimleri kızdırarak Twitter hesabında paylaşımlara neden oldu.

Yazar Yekta Kopan: “Bu görüntüler sağlık çalışanlarına, esnafa, sanatçıya, yakınlarını törensiz defnetmek zorunda kalanlara, işsizlikten intihar edenlerin ailelerine, özetle hepimize hakarettir. Ve buna ilk karşı çıkması gereken de bu partinin oy verenleridir.”

Sanatçı Işın Karaca: “Yeminle, söz veriyoruz. Bizim sektörümüzü açınca asla bu kadar iç içe olmayacağız.”

Sanatçı Tan Taşçı: “Müzisyenlere sahne alma, gösteri yapma, toplaşma, oynaşma, para kazanma, hayatını devam ettirebilme, karnını doyurma, mutlu olma izni yok! Bu ablalar, abiler bu halde mitinglerde göbek atıyorlar! Maşallah. O dilinizden düşürmediğiniz Allah her şeyi görüyor dostum.”

Oyuncu Berna Laçin: “Lebalep Corona Kongresi… Kimse önlem, mesafe, hijyen falan diye konuşmasın bundan böyle televizyona çıkıp , halk sağlığı ile bu kadar alay etmek de artık…”

Sanatçı Sabahat Akkiraz: “Konserler, tiyatro oyunları, düğünler yasak; kongreler serbest. Sonra Sağlık Bakanı çıkıp ‘maske, mesafe, temizlik’ der kendisi de kongreye katılır. Yazık.”

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil: “Dün 6 kadın öldürüldü. Şahsım çıkmış vicdan anlatıyor. Anayasa ayaklarının altında, şahsım Yargıtay binasıyla övünüyor. Halk salgınla, açlıkla cebelleşiyor. Şahsım lebalep corona partisini kar mikrobu kırdı diye savunuyor. “Şahsım kendini var etmek için, koca ülkeyi yok ediyor.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.