Akşener’den Af Ve İttifak Açıklaması

Akşener, TBMM’de İYİ Parti Grubu’nu ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Akşener, MHP’nin af teklifine ilişkin olarak, “Teklif edenin edilen tarafından nasıl karşılanacağını görmemiz lazım” dedi.

İttifak konusunda ise Akşener, “Biz an itibariyle 7/24 aday tespiti için çalışıyoruz. Her anlamda Türkiye’nin yararına olan, Türkiye’nin hayrına olan herhangi bir durumda İYİ Parti Türkiye’nin yanında yer alır. Bunun dışında her siyasi parti gibi yerel seçimlere hazırlanıyoruz, teşkilatlarımızı güçlendiriyoruz, herhangi görüşme, ittifak anlayışı yok” açıklamasında bulundu.

İYİ Parti Grubu’ndaki odaları gezen Akşener, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın odasında bir müddet dinlendi. Akşener, İYİ Parti Grubu’nda yapılan çalışmaların uzun sürdüğünü söyleyerek,”Bizim bütün memur arkadaşlarımız odasız, danışman arkadaşlarımız odasız. Bir an evvel olması lazım. 3 ayda alt tarafı oda bölünüyor” şeklinde konuştu.

Akşener, af gerekçesinin anlaşılabilir olmadığını belirterek, “Uyuşturucu kaçakçısı olanlara, bunu yayanlara, insan kaçakçılığına, kadın ve çocuğa karşı işlenen öldürme suçu ayrı tutulmuş, kaçırma eylemi işin içinde, son derece sakıncalı talepler var içinde” şeklinde konuşmasına devam etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.