Altın Ödüllü Marilyn Yang: “Bu Kültürü Canlandırmada Büyük Bir Sorumluluğum Var”

Shen Yun Gösteri Sanatlarından Marilyn Yang, 2-5 Eylül tarihleri arasında New York eyaletinde gerçekleşen 9. NTD Uluslararası Klasik Çin Dans Yarışmasında Altın Ödül kazandı.

“Bu, beni mesleğimde daha çok çalışmaya motive edebilecek bir şey” dedi. “Dansta ‘mükemmel’ veya ‘sınırına ulaştın’ diye bir şey yoktur.”

“Altın kazanmanın getirdiği şey, bu kayıp mirası dünyanın dört bir yanındaki insanlara geri getirmek için, daha iyisini yapma ve getirebileceğim en yüksek sanat formunu getirme sorumluluğudur.” dedi.

Klasik Çin dans yarışması, geleneksel kültürü tanıtmayı amaçlayan bir dizi uluslararası kültür ve sanat etkinliğinden biridir. Çin’de, bu kültür son birkaç on yılda Çin Komünist Partisi tarafından neredeyse tamamen yok edildi. Etkinlikler NTD tarafından düzenlenmektedir.

Kazandıktan sonra, bu kültürü yeniden canlandırmak için daha büyük bir sorumluluğum olduğunu hissediyorum’ dedi. Shen Yun, klasik Çin dansının sanat biçimini dünya çapında iyi bilinir hale getirdi ve 5.000 yıllık ilahi ilhamlı kültürü canlandırma misyonu Yang’ın kendi kalbine yakın olan bir misyondur.

Yang, “Dans kesinlikle yapılması kolay bir şey değil, sıkı çalışmanız gerekiyor. Bence önemli olan mütevazi bir kalbe sahip olmak ve nasıl gelişebileceğinize bakmak” dedi.

Yarışma, 100’den fazla dansçıyı izleyip onlardan öğrenebilmek ve bunu yapabilmek için büyük bir fırsattı.

“Birisi ne kadar profesyonel görünürse görünsün, her zaman bir konuda yeni olan birinden ve etrafındaki insanlardan bir şeyler öğrenebilir” dedi.

Yang,” koreografiyi keşfederek hem kendim hakkında daha fazla şey öğrendim hem de daha fazla karakter ve alışık olmadığım şeyleri araştırdım ‘ dedi. “Bu kez dans Yarışması için, kendimi nasıl zorlayacağımı ve sınırlı olduğumu düşündüğüm engelleri nasıl kıracağımı gerçekten öğrendim. Dans konusunda ilerideki Yolumda bana yardımcı olacağını düşünüyorum.”

Haber; NTDTV tarafından
Çeviri; Şendağ Gökçe

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.