Ankara’da Yaşamını yitiren Taha Öztürk’ün İlk İş Günü Olduğu Ortaya Çıktı

Ankara’da dün yaşanan fırtına nedeniyle inşaatta kolonların devrilmesi sonucu yaşamını yitiren 21 yaşındaki Taha Öztürk’ün ilk staj günü olduğu belirlendi.

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde dün etkili olan yağmur ve fırtına nedeniyle bir inşaatta kolon kalıplarının devrilmesi sonucu stajyer mühendis Taha Öztürk yaşamını yitirdi. 21 yaşındaki stajyerler Ege Kıratlı ve Emre Çetin ise yaralandı.

Taha Öztürk, hastaneye kaldırılmış ancak tüm uğraşlara rağmen kurtarılamamıştı.

Alınan bilgilere göre, Öztürk’ün Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi olduğu ve Hacettepe üniversitesi Amerikan Futbol takımı oyuncusu olduğu belirtildi.

Hacettepe Üniversitesi, hayatını kaybeden stajyer mühendis Taha Öztürk’ün yakınları için sosyal medya hesabından taziye mesajı yayımladı. Yapılan paylaşımda, “Üniversitemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Taha Öztürk, Ankara’da yaşanan fırtına nedeniyle meydana gelen elim kaza sonucu vefat etmiştir. Öğrencimize Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine baş sağlığı dileriz” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan İnşaat Mühendisleri Odası Ankara şubesi, derin üzüntü içerisinde olduğunu belirten bir paylaşımda bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.