‘Ateşin Düştüğü Yer’in Çekimleri Fethiye’de Başladı

MUĞLA-The İmam’ filminin yönetmeni İsmail Güneş’in töre cinayetlerini anlatan yeni filmi ‘Ateşin Düştüğü Yer’in çekimleri Muğla’nın Fethiye ilçesinde başladı. Çekimleri Fethiye ve Antalya’da tamamlanacak filmin oyuncu kadrosunun büyük bölümünü yerel halk oluşturuyor.

The İmam filmi ile alışıla gelen imam portresine yeni bir boyut getiren ve büyük yankı bulan İsmail Güneş, şimdi de töre cinayetlerine el attı. Güneş, Ateşin Düştüğü Yer ismini verdiği yeni filmi ile Türkiye’nin kanayan yarasına farklı bir pencereden yaklaşıyor. Çekimleri Fethiye’de devam eden filmde Güneş, 1 hafta önce yaşatmak için dua ettiği kızının bu kez öldürmek için elinden tutan bir babanın Akdeniz’de geçen hikayesini anlatıyor.

Filmde başrolü Geniş Aile dizisinde güvenlik görevlisini canlandıran Yeşim Ceren Bozoğlu ile Hakan Karahan ve Elifcan Ongurlar paylaşıyor. Filmin yardımcı oyuncularını ise Fethiye’de yaşayan yerel halk oluşturuyor. Baran Seyhan’ın yapımcılığını yaptığı filmin çekimleri 5 hafta sürecek ve 2011 yılında vizyona girecek.

Senaryosu bir gazete haberinden yola çıkarak ortaya çıkan filmin çekimleri Fethiye’nin farklı bölgelerinde devam ediyor. Film için Fethiye’de özel bir ev oluşturuldu. Filmin büyük bir bölümü burada çekiliyor. Fakat yönetmen ve ekibi yer yer Fethiye merkeze inerek çekimlere burada devam ediyor. Ekip son olarak senaryosu gereği bozulan aracın tamiri için Fethiye Sanayi Sitesi’ne geldi. Buradaki çekimlerde sanayi sitesinde çalışan bazı işçi ve ustalar filmde kendilerine rol buldu.

ATEŞİN DÜŞTÜĞÜ YER’İN KONUSU

Beklenmeyen bir şekilde rahatsızlanan 16 yaşındaki kız çocuğu Ayşe acilen ameliyata alınır. Aile bu ameliyatı gerçekleştirmek için büyük bir dayanışma sergiler. Ameliyat sırasında kızın üç buçuk aylık hamile olduğu anlaşılır. Kızlarını “yaşatmak” için büyük mücadele vermiş olan aile bu defa “öldürmek” için mücadeleye girişir. Öldürme işini üstlenen baba Osman ve kızı Ayşe birlikte yolculuğa çıkarlar. Osman yol boyunca kızını zehirlemek için çaba gösterirken, kız öldürüleceğini bilmemektedir. Baba ve kızın bu yolculuğu ikisi için de birbirlerini yeniden tanıma yeniden sevme ve pişmanlık duygusu üzerine devam eder.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.