Audi CEO’su Tutuklandı

Volkswagen'in alt şirketi Audi'nin CEO'su Rupert Stadler, Münih Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında delillerin karartılması riski bulunması nedeniyle tutuklandı.

Alt grubunda Audi, SEAT, Skoda, Porsche, Lamborghini ve Volkswagen gibi birçok otomobil markasını bulunduran Volkswagen Grubu’nun 3 yıl önce yaşadığı ‘dizel skandalı’ büyümeye devam ediyor.

ABD’de sattığı dizel (TDI) motorlu araçlarda kullandığı hileli yazılımın ortaya çıkmasının rekor bir ceza ödemek durumunda kalan Volkswagen Grubu, anavatanı Almanya’da da ciddi sorunlar yaşamaya başladı. Geçen hafta Almanya’nın Braunschweig şehrindeki savcılıktan 1 milyar Euro’luk ceza kesilen şirketin şimdi de Audi yöneticilerinin tutuklanmasıyla karşı karşıya kaldı.

Dizel skandalıyla ilgili önce gözaltına alınan Audi CEO’su Rupert Stadler dün tutuklandı. Stadler’in tutuklanma sebebi, delilleri karartma şüphesi olduğu açıklandı.

Volkswagen Grubu’nda 21 yıllık çalışma hayatıyla en eski çalışanlar arasında yer alan Stadler, şirketin yönetim kurulu üyeliğinden, Audi’nin önce finanstan sorumlu yöneticiliğine, sonra başkan vekilliğine ve 2010 yılından bu yana CEO’luğuna getirilmişti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.