Aura Fotoğrafçılığı Geleneksel Tıp Bilimi Anlayışını Değiştiriyor: Aşk İyileştirir

Dr. Konstantin Korotkov – Arka Plan: Korotkov’un özel bir fotoğraf yöntemi kullanarak çektiği, iki kişinin parmaklarının etrafındaki “aura” fotoğrafları. (Dr. Konstantin Korotkov’un izniyle kullanılmıştır.)

Rus fizikçi Dr. Konstantin Korotkov eski bir “auralar”ı fotoğraflama yöntemini 21. yüzyıla taşıdı. Bu yöntemin adı Kirlian fotoğrafçılığı.

Kirlian fotoğrafçılığının kökleri 17. yüzyıla kadar uzanmakla birlikte, gerçek varlığını 1940’lı yıllarda gösterdi. Rus mucit Semyon Kirlian tarafından geliştirilen bu yöntem, bir nesneyi ışığa duyarlı filmle kaplı bir metal plaka üzerine yerleştirme esasına dayanır. Plaka daha sonra bir elektrik akımı ile şarj edilir. Film banyo edildiğinde nesneyi, etrafında renkli bir alanla birlikte gösterir.

Bazıları Kirlian fotoğrafçılığının bir biyoenerji alanını görüntülediğini, diğerleri ise bunun sıradan bir ısı veya nem etkisi olduğunu savunmuştur.

Emmanuel Heredia

Bazıları bu alanı maneviyat ile ilişkili olarak bedenden yayılan bir enerji; yani “aura” olarak adlandırdı. Diğerleri ise vücut ısısı veya nemle üretildiğini söylediler.

Kirlian, alanın güçlü veya zayıf oluşunun, sağlığı veya hastalığı gösterebileceğini söyledi. Kirlian’ın tekniğini kullanmaya devam eden bilim adamları arasında Korotkov da vardır. Korotkov, Kirlian etkisini, geleneksel Çin tıbbında söz edilen chi’ye benzer bir enerji alanı olarak kabul ederek, hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için kullanıyor.

Korotkov ilk dijital Kirlian cihazını 1995 yılında yaptı ve teknolojisini geliştirmeye devam etti. Bu yöntemi, hastalık, sevgi, öfke ve diğer birçok faktörün “aura“yı nasıl etkilediğini test etmek için birçok deneyde kullandı.

Bu deneyler sırasında, Kirlian fotoğraflarında görünen bu renklerin, vücudun nemi veya sıcaklığı ile değil, açıkça daha derin bir enerji ile ilgili olduğuna kanaat getirdi.

Korotkov’un geleneksel Çin tıbbındaki enerji kanalları ile Kirlian fotoğrafçılığı tarafından görüntülenen alanlar arasında bulduğu ilişki, bu etkinin sıradan ısı ve nem ile açıklanamayacağına inanmasının nedenlerinden biridir.

Ming Hanedianından bir akupunktur tablosu

Korotokov, Aura’yı veya Kirlian etkisini ölçtü ve vücudun çeşitli bölümlerinin enerjisi ve işleyişi ile olan ilişkisini analiz etmek için matematiksel parametreler geliştirdi. Bunu yaparken, geleneksel Çin tıbbının enerji kanallarını ve meridyenleri anlayışının doğru olduğunu buldu.

Sevginin ve pozitif bakış açısının sağlıklı bir aura için hayati önem taşıdığını; insanların düşüncelerinin, uzaktan bile olsa, başkalarının auralarını etkileyebileceğini ve klasik müziğin aura’yı güçlendirmeye yardımcı olduğunu öğrendi.

Korotkov, kendisine ait teknikleri kullanma yöntemi ile Batının ortak bilimsel yaklaşımı uyumlu olmadığı için, Kirlian fotoğrafçılığına karşı yapılan bazı eleştirilerin değişmeyeceğini belirtti.

“Biz geleneksel Çin tıbbına dayalı çalışıyoruz, bu fikirleri doktorların tamamı kabul etmiyor” dedi. “Bunu anlamak için daha derin bir araştırmaya girmeleri gerekiyor ve… bir çok doktor ya da bilim adamı bunu yapmak için çok meşgul.”

Korotkov ayrıca “Fiziksel beden, zihin, bilinç ve ruh hakkında konuşuyoruz” diye devam etti. “[Batılı doktorlar] sadece fiziksel bedeni düşünerek, materyalist bir yaklaşıma dayanıyorlar. Bilinç ve ruhun varlığını kabul etmek istemiyorlar. Bu nedenle tıp bilimi alanında yaygın olarak kabul görmemekten korkmuyorum. Çünkü benim kullandığım yaklaşım, bilim dünyasında kabul görme yolunda adım adım ilerliyor, ama geliyor” dedi.

Korotkov, Kirlian fotoğrafçılığının sadece bir hastalık ortaya çıktıktan sonra semptomları tedavi etmek için değil, koruyucu tıpta da kullanıldığını ifade etti.

Yorgunluk, depresyon ve vücudunun çeşitli yerlerindeki ağrılar da dahil olmak üzere birçok farklı belirtiyle kendisine gelen bir kadını örnek verdi. Bu kadın her bir sağlık sorunu için farklı haplar alıyordu.

Kirlian fotoğrafçılığını kullanarak, bu kadının aurasının zayıf olan bölümlerini buldu ve bu alanlardaki enerjiyi güçlendirmek için egzersizler önerdi. Kadın hızla iyileşti ve hapları almayı bıraktı. Korotkov şu anda bu yaklaşımı, dünya çapında binlerce doktorun başarıyla kullandığını söyledi.

Eski Çin’de doktorlar insanları sağlıklı tutmaktan sorumluydu ve ancak insanlar sağlıklı olduklarında para kazanıyorlardı, dedi. Ancak Batı tıbbında bu tam tersi şekilde çalışır. Sağlık uzmanları ve ilaç şirketleri, insanlar hasta olduğunda para kazanır.

Aslında Korotkov Batı tıbbına karşı değildir; (karısı bir tıp doktorudur) bunun yerine kendi yaklaşımının Batı tıbbı ile birlikte işe yarayabileceğini düşünüyor.

“İnsanların kalp krizi gibi ağır bir sorunu varsa, o zaman hastaneye gitmeli ve tedavi edilmelidirler” dedi. “Bu kadar ağır bir sorunu önlemek için, bu tıp ile geleneksel tıbbın birleştirilmiş gücünü kullanmalıyız. Çünkü bu, insanları sağlıklı tutmak için muazzam bir güç” dedi.

Korotkov olumsuz duyguların, bir kişinin kendi enerji alanının yanı sıra diğer insanların alanlarına da zarar verdiğini söyledi.

Korotkov, kişinin aura’sının sevinç, neşe ve sevgi gibi olumlu duygularla güçlendiğini söyledi. “İnsanlar olumsuz duygulara -öfke, kıskançlık- sahip olduğu zaman, enerji alanı azalır, küçülür ve hatta bazen yok olur” dedi.

Korotkov’un çalışmalarına göre bir kişiye yöneltilen negatif duygular, çok uzaktan olsa bile, o kişinin enerji alanını azaltabilir.

Birbirine aşık iki insanın fotoğraflarını çekti ve auralarının birbirine karışmış olduğunu gördü. Tersine, duygusal bir bağlantısı olmayan iki insanın auraları arasında bir boşluk vardı.

Aşk iyileştirir 

Dr. Konstantin Korotkov’un çektiği, birbirine aşık iki insanın parmakları arasındaki Kirlian etkisini gösteren bir görüntü. (Dr. Konstantin Korotkov’un izniyle kullanılmıştır.)

“Aşık olduğumuz zaman, bu enerjiyi sadece hayali olarak değil, fiziksel enerjinin gerçek fiziksel dönüşümü şeklinde aktarıyoruz” dedi. “İşte bu yüzden insanlar, onları seven insanlar olduğunda, iyileşirler. Sevdiklerine olumlu duygular gönderebilir ve iyileşme sürecine yardımcı olabilirler.”

Sağlıklı bir kişinin güçlü ve kesintisiz bir alanı vardır. Korotkov, hasta bir kişinin alanında delikler ya da kırıklar olduğunu söyledi.

Sevgililer arasındaki bağlantı hakkındaki daha ayrıntılı araştırmalarında Korotkov, görüş alanının dışında bile kalsa, bir kişinin alanının sevdiği biri yakında olduğunda tepki verdiğini tespit etti. Bu tespit, bir duygusal bağın, bir insanın sıradan beş duyuyu kullanmadan, bir başkasının varlığını sezgisel olarak algılamasını sağladığını önermektedir.

Klasik müzik ve meditasyon, daha kararlı, sağlıklı bir aura yaratır.

Korotkov, müziğin kişinin aurası üzerindeki etkisini araştırdı. Klasik müzik olumlu bir etkiye sahiptir. Yoğun rock müziği bir süre enerjiyi arttırır, ancak bundan sonra daha sert bir düşüşe neden olur.

Korotkov, klasik müzik dinlemek dingin bir aurayı korumaya yardımcı olabilirken, en iyi yöntemin meditasyon ve yoga ya da qigong gibi egzersizler yapmak olduğunu söyledi.

Hep birlikte, kolektif bir zihinsel alan oluşturduk.’

Korotkov araştırmasını şu sözlerle özetledi: “30 yılı aşkın araştırmanın sonucunda bizlerin sadece maddi bir beden olmadığımızı anladık, biz bundan çok daha fazlasıyız. Aklımız, bilincimiz var ve bunlar sadece beynimizin içinde değil, dışında da var. Dolayısıyla zihnimizi genişletiyoruz, ruhumuzu dışımızdaki çevreye doğru genişletiyoruz. Birlikte, kolektif bir zihin alanı oluşturuyoruz.”

“Eğer olumlu duygular üretirsek, olumlu hisler taşırsak, diğer insanları olumlu bir şekilde etkiliyoruz. Olumsuz duygular ve hisler üretirsek, diğer insanları çok olumsuz bir şekilde etkiliyoruz” dedi. “Sadece olumlu duygularımızla, birbirimize karşı olumlu bir tavır göstererek… dünyamızı daha iyi hale getirebiliriz.”

Haberi yazan: Tara MacIsaac, Epoch Times

Çeviren: Hatice Atmaca, Epoch Times Türkiye

 

Yeni bilim sınırlarını keşfetmeye devam etmek için websitemizi ve Facebook’daki Epoch Times Türkiye sayfasını ziyaret edin!

Epoch Times, mevcut bilgilerimize meydan okuyan olaylar ve teoriler ile ilgili araştırmaları ve söylentileri araştırıyor. Biz, hayal gücümüzü canlandıracak ve yeni olanaklar yaratacak fikirleri araştırıyoruz. Facebook sayfamızdan, bazen tartışmalı da olabilen konular hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşın. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.