Bahçeli:” Esad Ve Rusya Belirli Aralıklarla Askeri Operasyon Düzenlemektedir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Polatlı Belediyesince 13 Eylül Sakarya Zaferi’nin yıl dönümü kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen toplu temel atma ve açılış töreninde, Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit eden olaylarda gözle görülür artışlar yaşandığına vurguladı.

Suriye’nin İdlib kentinin çok vahim gelişmelere gebe olduğu ve günaşırı felaket senaryolarının dillendirildiğini belirten Bahçeli, sayıları on binleri bulduğu iddia edilen El Nusra ve HTŞ gibi terör örgütlerinin İdlib’e yuvalandığını ifade etti.

Bahçeli, bunlarla mücadelenin aslolduğunu ama suçsuz günahsız insanların hakkının da korunması, onlara zarar verilmemesi gerektiğini dile getirerek,”Zalim Esad ve Rusya belirli aralıklarla askeri operasyon düzenlemektedir. Büyük ve kanlı bir çatışmanın her an ortaya çıkma ihtimali vahim gelişmelerin habercisidir. İdlib, günden güne kanayan, kanadıkça kangrene dönüşen derin bir yara halini almıştır. 7 yılı aşan bir süredir devam eden Suriye iç savaşı artık tahammülü, telafisi ve tamiri imkansız bir eşiğe dayanmıştır. Birleşmiş Milletler Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu, bu yıl içinde şimdiye kadar görülmemiş düzeyde kitlesel göç ve sivillerin yerlerinden, yurtlarından kopuşunu duyurmuş.”açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.