Bahçeli; Şam’a Girilmeli!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında deprem, çığ felaketi, uçak düşmesinin yanında Suriye konusu nedeniyle Rusya ile yaşanan gerilim hakkında da konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ilk olarak deprem, çığ ve uçak kazasında yaşamını yitirenlere rahmet dileyerek, “Elazığ’daki depremin ardından ortaya konan milli birlik ve beraberlik tablosu memnuniyet vericidir. Türk milleti tarih boyunca felaketlere teslim olmamıştır. Deprem felaketi, çığ düşmesi ve uçak kazasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Deprem üzerinden siyaset yapan provokatörler ortaya çıkmıştır. 1999 Marmara depremi ile Elazığ depremini tartıya çıkarmak ayıp değil midir? Ahlaksızlık değil midir? Depremler arasında siyasi kıyas yapma, birlik ve kardeşlik duygusuna hançer sallamaktır. ” şeklinde konuştu.

İdlib’in kuzeyinde Beşar Esad’ın yönetimine bağlı birliklerin topçu atışı sonucu 13 kişinin şehit olmasıyla Şam’a girilmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli;

“Zalimler kana doymamış ve bir kez daha evlatlarımıza kastetmiştir. Artık buna tahammül edecek sabrımız kalmamıştır. Türk milletinin sabrını sınamaya çalışanlar tarihin her döneminde ağır bedeller ödemiştir.

Esed katildir, gayri meşrudur. 

Husumetin kaynağı Esed’dir. Rusya iyi niyetli değildir. Hükümetin Rusya ile ilişkileri gözden geçirmesi samimi dileğimizdir. Şehitlerimizin vebali Rusya’nın omuzlarındadır.

Şam’a girmeyi şimdiden planlamalı. Yansın Suriye, yıkılsın İdlib, kahrolsun zalim Esed. Esed’in defterini dürmek varken temas önerisinde olanlar cinayete ve ihanete ortaktır. ” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’ndan da bahseden Bahçeli, “Bilinsin ki, Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Esed savaş suçlusudur. Hak ettiği cezayı almalıdır. Türkiye’de tek adam rejimi yalanlarını atanlar, Esed’i görmezden gelenler dökülen kana ortaktır. Türk devletini suçlayanlar Kılıçdaroğlu ve diğerleri vatana ihanet içerisindedir.” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’na FETÖ’nün siyasi ayağı iması

Ayrıca İlker Başbuğ’un yaptığı açıklamalarla tekrar alevlenen FETÖ’nün siyasi ayağaı hakkında Bahçeli, ” Kılıçdaroğlu FETÖ’nün siyasi ayağını açıklayacakmış. Boy aynasına baksa ayağı da gövdeyi de görecektir. 15 Temmuz başarılı olsa darbenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı kim olacaktı? Kılıçdaroğlu burada görev alacak mıydı?” diyerek Kılıçdaroğlu’na imada bulundu.  

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.