Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Mayıs Uluslararası Online Konferansı’na Katıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kamu, özel sektör, işçilerimizle, memurlarımızla, işverenlerimizle beraber Covid-19 sonrasında Türkiye’de büyük bir atılım yapacağımıza, ekonomimizi tekrar canlandıracağımıza, 2023, 2053, 2071 hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum.” dedi.

Tüm katılımcıların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Selçuk, sendikacılığın Türkiye’nin büyümesi ve kalkınması yolunda büyük öneme sahip olduğunu vurguladı.

Bakan Selçuk, “İsterdik ki yarın 1 Mayıs’ı tüm emekçilerimizle birlik ve beraberlik içinde kutlayabilelim. Dijital dünyanın da ama güzel tarafları var. Bugün dünyanın 7 kıtasında emekçi kardeşlerimizle buluşmamıza vesile oldu.” dedi.

Selçuk, paket kapsamında bugüne kadar açıklanan desteklerin tutarının 200 milyar lirayı aştığını belirterek, Türkiye’de sosyal devlet olmanın gereğini ifa etmeyi çok önemsediklerine dikkat çekti. Sosyal koruma kalkanı tedbirleriyle dezavantajlı durumdaki vatandaşlar, çalışanlar, işsiz ve iş arayan vatandaşlarla birlikte Türkiye’nin hemen her hanesine dokunduklarını aktaran Selçuk, “Çalışanlarımızı Kısa Çalışma Ödeneği, Nakdi Ücret Desteği gibi desteklerle korumaya çalışırken, çalışma hayatının dışındaki kesimlere de sosyal yardım ulaştırmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

Bakan Selçuk konuşmasını, “Kamu, özel sektör, işçilerimizle, memurlarımızla, işverenlerimizle beraber Covid-19 sonrasında Türkiye’de büyük bir atılım yapacağımıza, ekonomimizi tekrar canlandıracağımıza, 2023, 2053, 2071 hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum. Tüm dünyadaki emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. Pandemi sonrasında sosyal mesafe kurallarına uyarak beraber olacağımız, gönüllerimizi paylaşacağımız nice buluşmalar olmasını temenni ediyorum.” sözleriyle tamamladı. 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.