Ulaştırma Bakanlığın’dan 3.Havalimanı Açıklaması :” Bu Proje Türkiye’nin Gurur Projesidir”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İstanbul Yeni Havalimanı inşaatında yaşanan işçi olaylarının bakanlık tarafından titizlikle takip edildiği açıklamasında bulundu.

Havalimanının temeli atılırken, “Bu havalimanını yapamayacaklar”, daha sonra da Gezi eylemlerinde “Havalimanı inşaatını durdurun, yapmaktan vazgeçin” denildiği hatırlatılan açıklamada, “Bugün ise açılışına sayılı günler kala aynı çevrelerin ‘Havalimanını 29 Ekim’de açamayacaklar’ iddiasıyla milletimizin moralini, çalışanların motivasyonunu bozma gayreti içinde oldukları gözlemlenmektedir. ‘İsmi ne olacak’la başlatılan tartışmalar daha sonra servis olayını gerekçe göstererek bazı marjinal grupların yer aldığı, HDP ve CHP’li bazı milletvekillerinin de destek verdiği bir provokasyona dönüştürülerek farklı bir noktaya çekilmek istenmiştir” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, yaşanan durumun tüm Türkiye’ye üzüntü verdiğine işaret edilerek, “Bu proje, Türkiye’nin gurur projesidir ve durdurmaya, engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Milletimize söz verdiğimiz gibi 29 Ekim 2018’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle hizmete açılacaktır” denildi.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.