Bavyera 2023 Uyum Ödülleri Sahiplerini Buldu

Fotoğraf: BY Landtagpresse

Tevfik Şendöl/Munih

Bu yıl on ikincisi düzenlenen 2023 yılı Uyum Ödülleri Almanya’nın Bavyera Eyalet Parlamentosunda düzenlenen törende sahiplerini buldu. Bavyera Uyum Ödülleri’ne Jüri tarafından katılmaya hak kazanmış projelerden ilk üçe girenlere Bavyera Eyaleti Parlamentosu Senato Salonu’nda yaklaşık iki yüz davetlinin bulunduğu törende ödül sertifikaları verildi.

Bavyera Parlamento Başkanı İlse Eigner-Uyumdan sorumlu İçişleri Bakanı Joachim Herrmann ve Hükümetin Uyumdan sorumlu Milletvekili Gudrun Fischer 2023 yılı için özel jürinin belirlediği proje sahiplerine törende Uyum Sertifikaları’nı verdi. Göçmenlerin toplumla uyumunu destekleyen projeler üç ayrı kategoride değerlendirildi.

Moderatatörliğünün Bavyera Televizyonundan Özlem Sarıkaya’nın yaptığı törende ödüll Parlamento Başkanı Ilse Eigner-Bakan Joachim Herrman ve Hükümetin Uyum Sorumlusu Gudrun Fischer tarafından verildi.

Törendeki konuşmasında Uyumdan da sorumlu İçişleri Bakanı Herrmann, katılan her uyum projesinin ülkeye yeni katılanların toplumla kaynaşmasına olumlu etki yaptığını ve bu yıl ki ödüllerin birlikte icra edilen spor-müzik gibi boş zaman çalışmalarına ve lisan gibi engellerin aşılmasını mümkün kıldığını belirtti.

4 Bin Avroluk ödülün 1’incisi Kemptenli Müslüman kadınların 2021 yılında hayata geçirdikleri ” Mia san fit”  (Uygunuz) başlıklı projesi oldu. Proje göçmen kökenli çocukların gençler ve yetişkinlerle  birlikte özellikle sportif aktiviteyle kaynaşmasını amaçlıyordu.

3 Bin Avroluk 2.cik ödülünü Nürnbergli ”Çok Dilli Müzik Korosu” 2 Bin Avroluk 3.cülük ödülü de Dachau’dan yarışmaya katılan  ve toplum içinde birlikte yaşamanın gerçekleştirilmesine katkı yapan ” IMA” ( Integratıon mıt Augenmass) adlı projeye verildi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.