BDDK Yönetici ve Çalışanlarına 30 Bin Lira Ek Zam

Fotoğraf: BDDK

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Ankara’dan İstanbul’a taşındığı için ek tazminat verilecek.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda verilen önergeye göre Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) yönetici ve uzmanlarına 30 bin TL’ye kadar ek tazminat verilmesine dair önerge kabul edildi.BDDK’nın Ankara’dan İstanbul’a taşınması ile yaşam koşullarının zorlaşmasından dolayı bu teklifin torba yasaya eklendiği ifade edildi.
Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda sunulan önerge, BDDK’nın üst düzey kadrolarına özel bir düzenleme getiriyor. Konya Milletvekili Orhan Erdem imzasını taşıyan önergeye göre, BDDK başkanı, üyeleri, başkan yardımcıları, başkan müşaviri, daire başkanları, murakıpler, uzmanlar ve uzman yardımcıları, her ay 60 bin gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpılması sonucu elde edilecek tutarı geçmemek üzere ek tazminat alacak.
Konya Milletvekili Orhan Erdem tarafından verilen önerge komisyonda kabul edildi. Önergeye göre hangi unvandaki personele hangi gösterge rakamının uygulanacağına Cumhurbaşkanı yetkili olacak.
MHP İstanbul Milletvekili İsmail Aksu, önergenin kabul edilmesi sonrasında yaptığı açıklamada, bu düzenlemenin müfettiş ve uzmanlar için de genişletilmesi gerektiğine dikkat çekti. Aksu, “Adil bir ücret düzenlemesi sadece yöneticiler için değil, tüm çalışanlar için geçerli olmalı. Önümüzdeki dönemde benzer çalışmaların yapılması bekleniyor” dedi ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan benzer bir hazırlık yapma talebinde bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.