Bekir Bozdağ, Gündeme İlişkin Açıklamalarda Bulundu


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Katar İslam Eserleri Müzesi’ni ziyaretten sonra gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, “Biz bu operasyon ile Türkiye ile Rusya’yı ayırmayı başardık. Türkler kimyasal saldırıyı kınadılar ve ardından operasyonu desteklediklerini söylediler” açıklamasının hatırlatılması üzerine Bozdağ, Türkiye’nin kimyasal silah kullanılması konusunda dün de bugün de aynı olan tutumunun net olduğunu belirtti.

Bozdağ, Esad rejimi Suriye’de kimyasal silah kullandığında da Türkiye’nin yine ayrı tavrı ortaya koyduğunu söyledi.
Kimyasal silah kullanılarak insanların öldürülmesinin büyük vahşet olduğuna dikkati çeken Bozdağ, bunun bir insanlık suçu olduğunu ifade etti.

Bozdağ, konvansiyonel silahların kullanılmasının ve bu yöntemle de masumların, sivillerin öldürülmesinin korkunç ve insanlık suçu olduğunu vurguladı.

“Dünya uzunca bir süredir Suriye’de masum insanların öldürülmesini, kullanılan silaha bakarak adeta seyrediyor” diyen Bozdağ, Türkiye’nin kimyasal silah kullanımının cezasız kalmaması gerektiğini dile getirdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.