Belediye Başkanı’nın Objektifinden “Yeryüzünden Portreler”

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’ın, “Yeryüzünden Portreler” isimli ilk kişisel fotoğraf sergisi açıldı. Açılışa, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve çok sayıda sanatsever katıldı. Taksim’deki Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde açılışı gerçekleştirilen sergi vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılandı.
Serginin açılışında konuşan Başkan Aydın, görevi icabı birçok farklı şehre gittiğini ve oralarda çektiği fotoğraflardan oluşan bir sergi oluşturduğunu söyledi. Aydın, “Gittiğim yerlerde aktif dinlenme yaparken, bulunduğum yeri tanımaya çalıştım. Fotoğraf konuşmadan iletişim kurma sanatı aynı zamanda. O kültürün yansımasını bu insanların yüzünde bulabiliyorsunuz. Budist, Hindu, Hıristiyan, Müslüman, Yahudi hepsini bu sergide bulabiliyorsunuz.” dedi.
Fotoğraf sergisini gezen Bakan Bağış, sergi nedeniyle Başkan Aydın’ı tebrik etti. Bakan Bağış, sergide yer alan fotoğrafların kendisini çok etkilediğini söyledi. “İstanbul’un en başarılı ilçe başkanlarından birisinin farklı bir sanatı bizlerle paylaştı. Fotoğrafların arkasındaki anıları dinlemek de çok hoşuma gitti” diyen Bakan Bağış, tüm İstanbulluları sergiyi ziyaret etmeye çağırdı.
“Yeryüzünden Portreler” sergisinde dünyanın çeşitli yerlerinde çekilmiş insan portreleri yer alıyor. Sergi, 6 Şubat 2011 tarihine kadar İstiklal Caddesi’nde bulunan Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde gezilebilir. 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.