Berat Albayrak’ın İstifa Paylaşımına İlk Tepkiler

Fotoğraf : Berat Albayrak Resmi Twitter Hesabı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İnstgram hesabından bir mesaj yayınlayarak istifa ettiğini duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sosyal medya hesabından yapılan istifa açıklaması sonrası herhangi bir resmi açıklamada bulunulmadı.

Image

Bazı AKP milletvekilleri sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundu.

AKP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Mehmet Muş’un açıklaması şöyledir :

“Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı. Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı, Ömer Fatih Sayan ise sosyal medya hesabından, “Berat Albayrak yerli, milli olarak enerjide yaptıklarını ancak anlayanlar ekonomide de Ülkemizin 2023 hedeflerime ulaşması için sayısız hizmeti hayata geçirdiğini göremezler. İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum. Ülkemizin, Milletimizin ve Ümmetimizin size ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

AKP İstanbul Milletvekili Sare Aydın ise “Berat Albayrak bir dava adamıdır, ülkesine adanmış bir devlet adamıdır. Pandeminin tüm dünya ekonomilerini altüst ettiği bir dönemde büyüme dinamiğini ayakta tutmak için, her tür zorluğa rağmen gece gündüz çalışmıştır. Birikimiyle ülkeye hizmet etmede daha çok yolu vardır. Devam.” dedi.

Ankara Milletvekili AKP’li Naci Bostancı’nın açıklaması ise şöyledir :

“Sn. Berat Albayrak bakanımız şahsen açıklama yapmadan mevcut haberler üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz. Yıllardır bu ülkeye milletimize fedakarca yaptığı hizmetleri biliyor ve ayni şekilde devamını diliyoruz. Konu her bakımdan Sn. Cumhurbaşkanımızın takdirindedir”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.