Berfin Aksu 19 Nisan’da Akbank Sanat’ta

Katıldığı ulusal ve uluslararası pek çok yarışmada birincilik ödülü alan Berfin Aksu, 19 Nisan 2011, Salı günü Akbank Sanat’ta sahneye çıkıyor.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Kocaeli, Bilkent ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Orkestrası’nda solist olarak konser veren Berfin Aksu, ulusal ve uluslararası pek çok festival ve resitale katıldı. 2010 yılında Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen 52. Uluslararası Koçianova Keman Yarışması’nda birinci olan Berfin Aksu kemanı, duygularını çok iyi ifade edebilen içini titreten bir araç olarak görüyor. Akbank Sanat’ta 19 Nisan 2011 Salı günü vereceği konserinde; Brahms, Ahron, Yalçın Tura ve Waxkman’ın bestelerini seslendirecek olan Berfin Aksu’ya piyanoda Hande Baykal eşlik edecek

1998 yılında Ankara’da doğan ve halen yedinci sınıf öğrencisi olan Berfin Aksu, Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu’nda Muhammedjan Turdiev ile çalışmalarını sürdürüyor. 5. Afyonkarahisar Müzik Festivali, 24. Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 10. Uluslarası Antalya Piyano Festivali’nde, İstanbul Bestecileri etkinliğinde ve Uluslararası Bodrum D-Marin Klasik Müzik Festivali’nde Fazıl Say’la birlikte solist olarak konserler veren Berfin Aksu; Akbank Sanat, Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall Klasik Müzik etkinlikleri, Borusan, Ankara, Bolu, Gaziantep, Uşak, Bartın, Mersin, Zonguldak gibi bir çok yerde resitallere katıldı, ayrıca Moskova-Gnesin müzik okulunda ve Tunus’ta düzenlenen “Genç Yetenekler Müzik Festivali”nde resitaller verdi. Sanatçı ayrıca Bulgaristan’da 48. Ruse Uluslararası Müzik Festivali’nde Vanya Milenova’nın, Eklisia Yaz Okulu’nda Cihat Aşkın’ın ve İKSEV’in düzenlediği Keman Ustalık Sınıfı’nda Tuncay Yılmaz ve Tedi Papavrami’nin masterclasslarına katıldı. 2007 yılında Genç Girişim Yönetişim Birliği tarafından verilen “Geleceğin Büyükleri” dalında “Yılın Özel Ödülü”ne, 2008 yılında Mersin Üniversitesi’nin düzenlediği 3. Gülden Turalı Keman Yarışması’nda birincilik ödülüne ve aynı yarışmada “En İyi Türk Bestecisi yorumcusu Özel Ödülü”ne de layık görüldü. 2009 yılında İtalya’da düzenlenen 16. Uluslararası Andrea Postacchini Keman Yarışması’nda ikincilik ödülü alan Berfin AKSU, iki yıl önce aynı yarışmada “Jüri Özel Ödülü” aldı. Aralık 2009’da Romanya’da düzenlenen 14. Uluslararası Remember Enescu Keman Yarışması’nda birincilik ödülünün yanı sıra “En İyi Enescu Yorumcusu Ödülü” ve “Constantin Dragoi” özel ödülünü de kazandı.

Yer: Akbank Sanat
Konser Tarihi: 19 Nisan 2011, Salı

Yoruma kapalı.