“Biden’ın Başkanlığının Kesinleşmesi Yanlış Bir Adım Olacak”

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Seçiciler Kurulunun Joe Biden’ın başkanlığını kesinleştirmesi durumunda bunun yanlış bir adım olacağını söyledi.

Başkan Donald Trump, Şükran Günü nedeniyle ülke dışındaki Amerikan askerleri ile Beyaz Saray’da video konferansı gerçekleştirdi. Konferansın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 Trump, Cumhuriyetçi senatör adayları için büyük ihtimalle cumartesi günü Georgia’da miting yapacağını duyurdu.

Trump, Demokratların seçimlere hile karıştırdığı ve asıl kazananın kendileri olduğu iddialarını da yineleyerek, “Bildiğim bir şey var ki o da Joe Biden’ın gerçekte 80 milyon oy almadığı. Ayrıca Biden, Barack Obama’nın siyahi oy rekorunu da kıramadı.” şeklinde konuştu.

Ülkede seçim sonuçlarını belirleyen Seçiciler Kurulunun, kazananın Biden olmasını onaylaması durumunda görevi bırakıp, bırakmayacağının sorulması üzerine Trump, “Seçim sonuçlarını kabullenmek zor çünkü ortada büyük çaplı bir usulsüzlük var. Seçiciler Kurulu, Joe Biden’ın başkanlığını onaylarsa yanlış yapar ancak tabii ki Beyaz Saray’ı bırakırım, bunu biliyorsunuz.” ifadesini kullandı.

Trump, seçimlerde Demokratların usulsüzlük yaptığı konusunda ısrarını sürdürerek, “Seçim sistemi altyapısında üçüncü dünya ülkesi gibiyiz.” yorumunda bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.