Trump, Washington’u Terkederken, ‘Bir Şekilde Geri Döneceğiz’ Dedi

Trump Washington’dan ayrılırken, destekçilerine: ‘Bir şekilde geri döneceğiz.’ dedi.

Başkan Donald Trump, 20 Ocak’ta Joe Biden’in resmi göreve başlamadan yemin etmesinden saatler öncesinde Florida’ya gitmek üzere Washington’dan ayrıldı.

“Trump Beyaz Saray önündeki gazetecilere, “Bu büyük bir onurdu. Hayatımın onuru. Dünyanın en müthiş insanları, dünyanın en müthş yuvası. Harika bir dört yıl geçirdik. Çok şey başardık. Amerikan halkını seviyoruz ve tekrar söylüyorum, bu çok özel bir şeydi.” şeklinde seslendi.

“Sadece hoşçakalın demek istiyorum ama umarım bu uzun vadeli bir hoşçakal değildir. Birbirimizi tekrar göreceğiz.

Trump ve First Lady Melania Trump, sabah 8 sularında Beyaz Saray’dan çıktılar. Trump’ın Palm Beach’teki Mar-a-Lago tatil beldesine gittiler.

Başkan, Trump’ın Marine One’dan Air Force One’a geçtiği Maryland’deki Andrews Ortak Üssü’nde dururken, bir grup destekçisine şunları söyledi: “Sizi seviyoruz. Bir şekilde geri döneceğiz. “

“Her zaman sizin için savaşacağım. Ben her zaman izliyor olacağım. Dinliyor olacağım ”diye ekledi.

Trump daha önce Biden’ın göreve başlamadan önceki resmi açılış törenine gitmeyeceğini açıklamıştı. Bu hareketinin nedenini ise açıklamadı.

Beyaz Saray Tarih Derneği’ne göre Trump, Andrew Johnson’dan sonra varisinin açılış törenlerine katılmayı reddeden ilk başkan olacak. Başkan Woodrow Wilson, yeni başkanlık için yapılan halka açık törene gelmedi ancak varisi Warren Harding’e Kongre Binası’na kadar eşlik etti.

Biden’ın kısaltılmış açılış töreninde az sayıda konuk olacak. Organizatörler, etkinliğin küçük olmasının sebebinin COVID-19 salgını olduğunu söylüyorlar.

Trump, Washington ve Maryland’de, başkan olarak hizmet etmenin “hayatında duyduğu en büyük onur” olduğunu söyledi.

Trump, ABD ordusunun yeni bir kolu olan Uzay Kuvvetlerini oluşturmak, işsizliği salgından on yıllar öncesinde görülmemiş en düşük seviyelere getirmek ve orduya para dökmek de dahil olmak üzere, yönetiminin imza attığı başarıları tekrarladı. Ayrıca, yönetiminin desteği ve finansmanı sayesinde bir yıldan kısa bir süre içinde birkaç COVID-19 aşısının geliştirildiğini belirtti.

Trump destekçilere, ailesine, arkadaşlarına ve personeline teşekkür etti. Maryland’de halka şunları söyledi: “İnsanlar bu ailenin ne kadar çok çalıştığını bilmiyorlar ve sizin için çalıştılar. Çok daha kolay bir yaşamları olabilirdi. “

Sahneden inerken, “Hepinize iyi bir yaşam diliyorum. Yakında görüşeceğiz.” dedi.

Yazan: Zachery Stieber, Epoch Times

Çeviri: Şendağ Gökçe, Epoch Times Türkiye

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.