Bon Jovi Yemeğe İhtiyacı Olanlar İçin Üçüncü Restoranı Açtı

Fotoğraf; jbjsoulkitchen Instagram Hesabı

Jon Bon Jovi başarılı bir pop yıldızından daha fazlası olduğunu kanıtladı.

Parası olmayan ve sıcak bir yemeğe ihtiyacı olan insanlar, hizmet edilen bu restorandan ücretsiz şekilde yararlanabiliyor.

New Jersey’deki Reutgers Üniversitesi kampüsünde üçüncü şubesi açılan JBJ Soul Kitchen’ın arkasındaki ilham kaynağını Bon Jovi ve eşi Dorothea Hurley, CBS Sunday Morning’e şu şekilde anlatıyor;

“Açlık, hayal edebileceğimiz bir şeye benzemiyor.”

“Kilisenizdeki insanlar, okula giden çocuklar… Bence buradaki toplumun büyük bir kısmı bu şekilde göze çarpıyor. Ah, burada evsiz insanlar yok.”


Fotoğraf; jbjsoulkitchen Instagram Hesabı

thewildchild.co.za ‘dan alınan haber kaynağı, evsizliğin sıkça konuşulmayan bir sosyal tabu olduğunu söylüyor. Bu tür bir damgalanma sebebiyle evsiz ya da fakir insanlar yardım arayamayabilir ve ihtiyaçlarını karşılayamazlar.

Topluma kaliteli yemek sunmayı hedefleyen çift, ilk JBJ Soul Kitchen’ını 2011’de New Jersey-Red Bank’ta açtı. JBJ Soul Kitchen, menüde herhangi bir fiyat göstermiyor. Buna ek olarak fiyatı karşılayabilecek konuklar, başkalarının yemeklerini de ısmarlayabiliyor. Hiç ödeme imkanı bulunmayan insanlardan hizmet için gönüllü olmaları istenir. Neredeyse bütün işler gönüllüler tarafından yapılır ve yiyeceklerin çoğu bağışlanır.

Bonjovi ve eşinin çalışması besin için para ödemekte zorlanan Rutgers Üniversitesi öğrencilerine yöneliktir. Bon Jovi şu şekilde konuşuyor;

“Hepimiz sıkı çalışmanın ve ramen eriştesi yemenin bir ödül olduğunu düşünürüz. Peki alabileceğiniz tek şey bu olduğunda?”

Çift, ihtiyaç duyulduğu sürece farklı JBJ Soul Kitchen şubesi açmaya devam etmek istiyorlar. Belli ki Bon Jovi’nin alıştığı sahne hayatı gibi bir şey yok, ama farklı bir tatmin duygusu var. Rockstar, “Açıkcası asla şarkı söylemeye veya şarkı yazmaya benzemiyor.” şeklinde konuştu. “Ama sanırım geceleri buradan ayrıldığımda ve dokunduğunuz yaşamları gördüğünüzde yapılan şey size aynı doygunluk hissini veriyor.” Uzun bir gecenin sonunda “Bu aynı türden bir iyiyi hissetmenizi sağlıyor.” dedi. “Demek istediğim, iyi hissetmenin yolu iyi yapmaktır. Elinden gelenin en iyisini bul ve onu iyi yap.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.