Bu Çocuklar Film Çeviriyor

İZMİRİzmir’de 14 ile 17 yaş arasındaki 13 çocuk, biraraya gelerek bir kısa film çekti. Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun desteklediği “İlk Filmim Projesi” kapsamındaki ” = ? ” adlı filmin galası, 18 Eylül 2010 saat 19.00’da, Uğur Mumcu Kültür Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi’nde. Ücretsiz olacak gösterimden sonra atölye katılımcısı çocuklar ve proje moordinatörü Derya Efe, film üzerine küçük bir söyleşi yapacak. Ayrıca Azat Serhat Koca’nın, atölye çalışması ve film çekimleri sırasında çektiği fotoğraflardan oluşan “Kamera Arkası Fotoğrafları” isimli iki günlük sergi açılacak.

İkinci gösterim ise İstanbul’da 24-29 Eylül arasında düzenlenecek International Short Film Festival-Uluslararası Kısa Film Festivali (ITS’FF) kapsamında, Beyoğlu Sineması’nda olacak. Birçok ülkeden 13-19 yaş arası yönetmenlerin filmleriyle birlikte yarışma bölümüne de seçilen ” = ? ” filmini, festival misafiri olan dünyaca ünlü yönetmen Luc Besson da seyredecek.

Çeşitli festivallere de gönderilecek olan kısa film, sünnetçiden ve düğün misafirlerinden kaçan, biri tekerlekli sandalyede iki erkek kardeşin hikayesini anlatıyor. Çocuklar, tekerlekli sandalyenin çıkamayacağı bir kaldırımla karşılaşıyor ve yön değiştirmek zorunda kalıyor. Yön değiştirdiklerinde girdikleri sokak ise bir çıkmaz.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.