Bülent Tezcan:” Tüzük Dışına Çıkmak Gibi Bir İrademiz Hiçbir Zaman Olmamıştır”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, olağanüstü kurultay talepleriyle ilgili, “Süresinde eğer yeterli imza olursa ne yapacağımızı söyledik. Tüzükte nelerin yapılacağı yazıyor, tüzük dışına çıkmak gibi bir irademiz hiçbir zaman olmamıştır, olmayacaktır” ifadesinde bulundu.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bir araya geldi.

Toplantı sürerken açıklama yapan Tezcan, beyin kanaması geçiren partisinin Edirne Milletvekili Erdin Bircan’a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Bircan’ın sağlık durumunu yakından takip ettiklerini belirten Tezcan, Grup Başkanvekili Engin Altay’ın Ankara Milletvekili Murat Emir ile Iğdır’a gittiğini ve hastanede olduğunu açıkladı.

Ankara Garı önündeki terör saldırısıyla ilgili davanın karar duruşmasının yarın yapılacağını belirten Tezcan,”103 canımız hain bir terör saldırısına kurban gitmiştir ancak sorun sadece tetiği çekenlerin yargılanmasıyla çözülebilecek sorun olmanın ötesindedir. Tetiği çektiren iradenin, bombayı patlatan iradenin, saldırıyı planlayan iradenin ortaya çıkarılması gerekir. Yani saldırının arka planının ortaya çıkarılması gerekir. 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki süreçte hızla yükselen terörün, yükselme sebebinin ortaya çıkarılması gerekir. Türkiye, önümüzdeki süreçte sağlıklı bir toplumsal barışı inşa edebilmek için buna ihtiyaç duymaktadır. Bir taraftan yargı sürecinin tamamlanmasını beklerken, öbür taraftan 7 Haziran ile 1 Kasım arasında artan terör olaylarının gerçek sorumlularının, arka planındaki faillerinin de ortaya çıkarılması en büyük arzumuz ve beklentimizdir.”açıklamasında bulundu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.