Bursa Fotoğraf Günleri’nde Yabancı Sanatçılar Eserlerini Sergiledi

BURSA– Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle düzenlendiği 19. Fotoğraf Günleri etkinlikleri kapsamında Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ndeki (Merinos AKKM) üç ayrı salonda fotoğraf sergisi açıldı.

Almanya, Lefkoşa, Kırım, Kore ve Bulgaristan’daki kardeş kentlerden gelen sanatçılar fotoğraflarını sergiledi.

Bursalıları fotoğraf sanatıyla buluşturan 19. Fotoğraf Günleri kapsamında Merinos AKKM’deki Müzeyyen Senar Sergi Salonu, Yıldırım Gürses Sergi Salonu ve Zeki Müren Sergi Salonu, yerli ve yabancı fotoğrafçıları bir araya getirdi. Büyükşehir Belediyesi’nin Almanya, Lefkoşa, Kırım, Kore ve Bulgaristan’daki kardeş kentlerinden gelen sanatçılar da objektiflerinden yansıyan görüntüleri Bursalı sanatseverlerle paylaştı.

Serginin açılış törenine katılan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Koçak, sergilenen fotoğrafları dikkatle inceledi. Büyükşehir Belediyesi’nin her türlü kültür sanat etkinliğine büyük önem verdiğini dile getiren Başkanvekili Abdullah Karadağ, bu yıl düzenlenen etkinliklerin fotoğrafa gönül verenleri buluşturmanın yanında kentlerin kardeşliğini de pekiştirdiğini kaydetti.

BUFSAD Başkanı Utku Kaynar da 320 üye ve bin’in üzerinde aktif katılımcı ile Türkiye’nin en büyük ikinci fotoğraf derneği olduklarını söyledi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.