Büyükelçi Ziyaretleriyle Gündeme Gelen Menzilci Dernek Yine Makamda: Çad’dan Sonra Nijer

Fotoğraf: Nezir X

Menzil ile bağlantılı Nezir Derneği, Çad Büyükelçiliği’nin ardından Nijer Büyükelçiliğini de ziyaret etti. Dernek üyeleri, Nijer Büyükelçisi Özgür Çınar’ın makamına giderek fotoğraf verdi.

Eğitim, sağlık, siyaset gibi çok sayıda yerde etkili hale gelen ve son günlerde dış politikada da görünür olan tarikat ve cemaatlerin etkinlikleri tartışma yaratmayı sürdürüyor. Muhammed Saki Elhüseyni’nin kurucusu olduğu Nezir derneğinin üyeleri Nijer Büyükelçisi Özgür Çınar’ı makamında ziyaret etti.Dernek üyeleri, Nijer Büyükelçisi Özgür Çınar’ın makamına giderek fotoğraf verdi.

Büyükelçi Çınar ve Nijerli bir büyükelçilik yetkilisiyle makamda çekilen fotoğrafın da derneğin sosyal medya hesabından “hayra adanmış gönüller” etiketiyle paylaşıldığı görüldü. Derneğin kurban organizasyonu için Nijer’de bulunduğu bildirilirken, büyükelçilik ziyaretinin ise “Kurban kesim ve dağıtım işlemlerinden önce” yapıldığı belirtildi.
“Menzil cemaatinin derneği” olarak bilinen ve ölen Menzil şeyhi Abdülbaki Elhüseyni’nin oğlu tarafından kurulan Nezir Derneği üyelerinin, geçen hafta Çad Büyükelçisi Kemal Kaygısız’ın makamınında ağırlanması gündeme gelmişti.

https://x.com/NezirDernegi/status/1762814612947206466?s=20

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.